Inne
Reklama

KOBIECE AŻ DO PRZESADY

Co robi kobieta, by dostrzeżono ją samą i jej kobiecość? Eksponuje swoje wdzięki. Jak pokazuje przykład tych dam, łatwo przekroczyć granicę przesady i z pięknej stać się groteskową. Oto panie, które pobiły światowe rekordy w dziedzinie kobiecych atrybutów: największych piersi, najwęższej talii, najdłuższych włosów itd... Czasem ich obiekty dumy są dziełem natury, innym razem - wieloletnich wyrzeczeń, którym podporządkowały swoje życie. Czy są kwintesencją kobiecości? Oceńcie.

Inneczytaj dalejPO PIERWSZE: BIUST

Zapytany o najbardziej kobiecy atrybut, każdy bez wahania wypali: biust! Choć drobne piersi mają niemało amatorów, do duże "melony" są zgodne ze stereotypem prawdziwej kobiety. Jak duże?

Czy jedna czwarta masy ciała byłaby w porządku? Takim procentem jej samej jest biust Amerykanki Annie Hawkins-Turner aka Norma Stitz. I jest to biust w pełni naturalny! Norma już w podstawówce miała czym oddychać a jej wielki biust wymagał specjalnie przygotowanej przez stolarza ławki. Z kolejnymi latami piersi tylko przybierały na rozmiarze. Dziś ważą, bagatela, 40 kg! 51-letnia obecnie Norma swój bagaż dźwiga ciałem o masie 160 kilogramów i 168 cm. wzrostu. Biust uniemożliwia bieganie, chodzenie po schodach, prowadzenie samochodu i leżenie. A jednak zyskał sobie sławę i wielu wielbicieli, którym Norma obiecała, że nigdy go nie zmniejszy - pomimo będących jego skutkiem problemów z kręgosłupem.

czytaj dalejTALIA OSY

Jeśli wypowiadamy marzenie, uważajmy: może się spełnić! Patrząc na tę kobietę warto jeszcze raz przemyśleć, czy na pewno marzy nam się talia osy... Talia Cathie Jung ma obwód długości 38 cm, czyli tyle, ile wieczko średniej wielkości słoika. Oczywiście jest najwęższą talią na świecie i nie zapowiada się, by szybko znalazły się konkurentki do tego tytułu. Talia Jung nie jest dziełem natury, lecz 22 lat bezustannego noszenia ciasnych gorsetów - 24 godziny na dobę. 70-letnia obecnie Jung jest wraz z mężem pasjonatką mody w stylu wiktoriańskim i ma w swej kolekcji ponad 100 gorsetów. Skutkiem bezustannego noszenia gorsetów jest przemieszczenie się narządów wewnętrznych, tym niemniej Jung twierdzi, ze taka garderoba w żaden sposób nie szkodzi jej zdrowiu. Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że w pasie wygląda, jakby jej nie było...czytaj dalejNAJDŁUŻSZE NOGI

Nogi aż do samej ziemi, albo - aż po sam sufit... Do kogo takie określenie pasuje bardziej niż do Any Hickmann, modelki o najdłuższych nogach na świecie. Na 185 cm wzrostu Any jej nogi mierzą aż 123 centymetry! Nogi, stanowiące ponad 60 proc długości jej ciała, zapewniły jej miejsce w Księdze rekordów Guinnessa. 29-letnia Ana jest obok Gisele Bundchen jedną z najpopularniejszych modelek w Brazylii. Zawdzięcza to nie tylko wyjątkowym nogom,ale również urodzie odziedziczonej po przodkach - emigrantach z Niemiec.

Reklama

czytaj dalej

NAJDŁUŻSZE PUKLE

Jeśli długie pukle i wam kojarzą się ze stu procentami kobiecości, co powiecie o kędziorach tej 59-letniej mieszkanki Chin? Xie Qiuping zaczęła zapuszczać włosy jako 13-latka i od tej pory nie chce nawet patrzeć na nożyczki. Jej kędziory mają długość blisko 6 metrów, dlatego każde ich umycie i rozczesanie wymaga kilkuosobowej świty asystentek do pomocy.

czytaj dalejNAJDŁUŻSZE PAZNOKCIE

Groteskowe tipsy w stylu Joli Rutowicz juz dawno wyszły z mody, jednak każdy przyzna, że kobiecości i elegancji każdej damie nie odejmą długie i wypielęgnowane paznokcie. Funkcjonalność takich pazurków to już całkiem inna sprawa... Niespecjalnie nadają się do prania, gotowania czy zmywania, za to dla pani, której zadaniem jest leżeć i pachnieć, są w sam raz... Ten, kto paznokcie centymetrowej długości nazywa szponami, powinien przyjrzeć się tym, które wyhodowała Lee Redmond. Pazury u rak i stóp Amerykanki przez 28 lat nieustannej pielęgnacji wyrosły łącznie do długości 8 metrów! Groteskowe, zakręcone na końcach, z pewnością uniemożliwiały kobiecie jakąkolwiek manualną czynność - za to zapewniły ich posiadaczce miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. Sam los postanowił rozwiązać ten problem - rok temu Lee uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego jej szpony doszczętnie się połamały. Zarządzający księgą rekordów złożyli Amerykance kondolencje. Ona za to będzie mogła wreszcie własnoręcznie zrobić sobie kanapkę...

czytaj dalejCO ZA DUŻO TO NIEZDROWO

Dla tych kobiet ich atrybuty stały się szansą na to, by zaistnieć. Dla innych większość z nich jest karykaturą prawdziwej kobiety. Groteska, która potrafi otrzeźwić nas w pogoni za "ideałem" - jeszcze większymi piersiami, jeszcze dłuższymi nogami.. Jak widać, przesada nigdy nie wychodzi na zdrowie. Nie mówiąc o tym, że łatwo stać się więźniem we własnym ciele...