Inne
Reklama

Paniami, które zdecydowały się pokazać wszystko, jest grupa brytyjskich emerytek. Kobiety, zainspirowane słynną, sfilmowaną później historią, również zapragnęły zebrać pieniądze na szczytny cel - w tym przypadku wesprzeć górskich ratowników. Od pokazania wdzięków kobiet nie zniechęcił ich zaawansowany wiek - najmłodsza z 12 naszych bohaterek liczy sobie 64, najstarsza - 86 lat.

czytaj dalejDOŚWIADCZONE ŻYCIOWO

"Wiek wszystkich zaangażowanych w akcję to ponad 800 lat, więc zgromadziłyśmy mnóstwo życiowego doświadczenia" - mówi 67-letnia Miss Października. Oprócz tony życiowej mądrości i doświadczenia paniom udało się dorobić 26 dzieci, 42 wnucząt i 7 prawnucząt.

Obiektyw fotografa uchwycił odważne emerytki podczas takich czynności, jak pranie, gotowanie, pieczenie i prace ogrodnicze. Tylko określone rekwizyty osłaniają ich nagość.

Odważne emerytki udowodniły, że wiek nie zabiera kobiecości - przynosi natomiast specyficzny dystans do rzeczywistości. "Dlaczego w naszym wieku miałybyśmy wstydzić się pokazywać nago. Widziałyśmy już wszystko - no i wszystkie mamy to samo" - śmieje się Miss Października.Reklama