Jak wygląda piękna i seksowna kobieta? Chuda do granic wyobrażenia czy może zdrowa i zaokrąglona w strategicznych miejscach? Pomimo, że obserwujemy trend powrotu do zdrowszych i bardziej realistycznych kanonów piękna, pęd do chudości nadal zbiera swoje żniwo – również wśród gwiazd. Wychudzone celebrytki są żywym dowodem na to, że zbyt radykalne odchudzanie wcale nie służy kobiecej urodzie.

Reklama

Victoria Beckham już od dawna martwi fanów swoją chudością. Złośliwi zarzucają jej, że pragnie rywalizować z modelkami prezentującymi zaprojektowane przez nią kolekcje – a sama jest najsłynniejszą modelką dla swoich strojów. Niegdyś ognista brunetka, zachwycająca niebanalną urodą i elegancją, dziś była Spicetka straszy zapadniętą twarzą i wiotką figurą. Nie pomogą nawet chirurgicznie powiększane piersi w sytuacji, gdy wyeksponowanie dekoltu pokazuje światu również… wystające kości.

czytaj dalej...Znacznie gorzej jednak wygląda Meg Ryan. 48-letnia gwiazda „Bezsenności w Seattle” w tym tygodniu wypoczywała na Hawajach. Rozebrana do szortów pokazała światu zastraszająco wychudzoną sylwetkę. Zapadnięta klatka piersiowa, wystające kości, blado-szara pomarszczona skóra, wychudzona twarz i wystające ścięgna i żyły wyraźnie oszpeciły tę piękną niegdyś aktorkę.

Zaledwie 2 lata temu na wakacjach spędzanych w tym samym miejscu prezentowała się zgoła inaczej. Kilka kilogramów więcej zapewniało jej zdrowy i kobiecy wygląd. Wychudzone modelki i gwiazdy bywają podnoszone do odpowiedzialności za epidemię zaburzeń odżywiania u dziewcząt i młodych kobiet. Ale obrazki takie jak te zamiast stanowić wzór, stają się raczej przestrogą. Chyba nikt nie chciałby tak wyglądać?