Na świecie pojawił się ostatnio nowy, bardzo niebezpieczny trend. Anorektyczki i bulimiczki trenują po kilka godzin dziennie, by pozbyć się tłuszczyku. Tylko, że przy tym nic właściwie nie jedzą... kotlet, o którym wspomineliśmy to dla nich często pojęcie z zakresu science fiction. A i tłuszczyku trudno się u nich dopatrzyć...

Reklama

CEL I MOTYWACJA

Kobiety cierpiące na te dwa poważne schorzenia ćwiczą jak sportowcy. Tylko, że oni przy nadmiernym wysiłku fizycznym stosują specjalną, zazwyczaj wysokokaloryczną dietę. A anorektyczki? One chcą być chude i wykorzystują każdy możliwy sposób, by nie dostarczyć organizmowi budulca.

Jadłowstręt psychiczny (anoreksja) i żarłoczność psychiczna (bulimia) to bardzo ciężkie choroby, na które cierpi coraz więcej młodych kobiet. Anorektyczki głodzą się, mając w głowie obraz swoich ciał - zawsze zbyt obfitych, grubych, nieforemnych. Zaś bulimiczki lubią jeść nawet za bardzo. Na przemian się obżerają i wymiotują, bo chcą w ten sposób pozbyć się tego, co wcześniej wchłonęly.

BYĆ JAK POSH SPICE

Na domiar złego uprawiają także sport. Kobiety, mające zaburzenia łaknienia, ćwiczą jak Posh Spice, która na siłowni spędza ponad 5 godzin dziennie (wszyscy wiemy, jak ona wygląda...). Ruch traktują w kategoriach kompulsywnych.

"Z kubkiem wbiegałam do góry, potem zbiegałam na dół po cytrynę, potem z cytryną biegłam do góry, potem zbiegałam po łyżeczkę i potem z łyżeczką do góry, mieszałam, a potem jeszcze znosiłam łyżeczkę" - opowiadała w programie "Polska i Świat" chora na anoreksję szesnastolatka. Wszystko po to, by spalić jak najwięcej kalorii.Jak się okazuje, kompulsywne ćwiczenia to domena bulimiczek. Jedzą po to, by natychmiast to wyrzucić z siebie - czy za pomocą wymiotów, czy ćwiczeń na bieżni. Jak przestrzega w portalu www.tvn24.pl psychiatra Andrzej Rajewski: " (Kompulsywny ruch) jest trudniej zdiagnozować, niż np. klasyczną anoreksję. Bo chora je, a w ćwiczenia przecież uznawane są za zdrowe".

Reklama

________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Szokujący raport na temat "miłości"
>>> Nie stań się ofiarą pigułki gwałtu
>>> Dlaczego mężczyzn pociągają prostytutki?