Kampania „AVON kontra przemoc”, której Feminoteka jest partnerką, to pierwsza od prawie pięciu lat inicjatywa na skalę ogólnopolską, poruszająca problem przemocy wobec kobiet. „To, na co chcemy razem z AVONEM stawiać, to solidarność kobiet i mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy, ale też otwarte mówienie o niej” – mówi Piotrowska. Kampania finansowana jest ze sprzedaży dystrybuowanych przez Avon bransoletek i naszyjników. Zdobiący je znak nieskończoności ma symbolizować solidarność z kobietami dotkniętymi przemocą. Cały dochód przekazany będzie na realizację działań w ramach kampanii. Ambasadorką akcji jest Małgorzata Domagalik, która wzięła udział w promującym kampanię filmie zatytułowanym „Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę”.

Reklama

czytaj dalej...
Długoterminowym celem kampanii jest budowanie koalicji antyprzemocowych na terenie całej Polski. Oprócz tego Feminoteka planuje podjęcie działań skierowanych do młodzieży (warsztaty dla dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym, szkolenia WenDo, wydanie komiksu antyprzemocowego). „Młodzież jest dla nas ważną grupą docelową, ponieważ zadaniem tej kampanii jest nie tylko reagowanie na sytuacje kryzysowe, związane bezpośrednio z pojawianiem się przemocy, ale także pokazywanie młodym ludziom, że przemoc to zawsze najgorsze rozwiązanie” – tłumaczy Piotrowska. Uruchomiono specjalny ogólnopolski telefon interwencyjny dla kobiet doświadczających przemocy (0 789 30 65 66), gdzie przez 5 dni w tygodniu można otrzymać informację o tym, gdzie można zgłosić się po pomoc i porady prawne lub psychologiczne.

Ambasadorką akcji jest Małgorzata Domagalik, która wzięła udział w promującym kampanię filmie zatytułowanym „Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę”. Skąd taki tytuł? „Przemoc ekonomiczna, psychiczna, seksualna także jest przemocą i także trzeba jej przeciwdziałać, choć nie pozostawia siniaków. Dlatego między innymi trudniej z nią walczyć, trudniej jej przeciwdziałać" – odpowiada Joanna Piotrowska z „Feminoteki”.

Zobacz spot kampanii: http://www.youtube.com/watch?v=AEh4xvNyuHg


p