Przypomnijmy: społeczność Beautiful People ma skupiać tylko i wyłącznie elitarne grono pięknych ludzi i stać się przestrzenią wzajemnych kontaktów członków „elity” na płaszczyźnie romantycznej i zawodowej. Portal powstał w 2002 roku w Danii i funkcjonował w kilku krajach świata, ale dopiero 26 października tego roku miał światową (również polską) premierę. Każdy kandydat jest oceniany przez członków płci przeciwnej, którzy wydają wyrok: od „zdecydowanie tak”, przez „hmm tak, OK”i „hmm, raczej nie” aż po „zdecydowanie NIE”. Przez 2 tygodnie od światowej premiery do członkostwa na portalu aplikowało 1,8 miliona pełnych nadziei aspirantów do elity piękna ze 190 krajów. Przyjętych do grona zostało tylko 360 tysięcy, co oznacza, że pięć na sześć osób zostało odesłanych z kwitkiem.

Reklama

LUSTERECZKO JUŻ NIEPOTRZEBNE

Jednak te statystyki są bardzo różne w zależności od narodowości kandydatów. Zdecydowanie najlepiej radzą sobie Szwedzi, Brazylijczycy i Norwegowie, plasując się w gronie najpiękniejszych narodów świata. Na mniej chlubnym, drugim końcu listy znajdują się Niemcy i Brytyjczycy, najrzadziej przyjmowani do grona najpiękniejszych. Wśród panów najczęściej “tak” słyszą Szwedzi, których kandydatury są pozytywnie rozpatrywane w aż 65 procentach przypadków.

Najpiękniejszymi kobietami okazały się Norweżki, spośród których aż dwie na trzy (76 proc.) są przyjmowane w poczet elitarnej społeczności. Najbrzydszymi nacjami według użytkowników portal okazali się Niemcy i Brytyjczycy. Spośród tych ostatnich do elity przyjmowanych jest tylko 12 proc. mężczyzn i 15 procent kobiet. Od momentu powstania strona BeautifulPeople.com wzbudza dużo kontrowersji. „BeautifulPeople jest najbardziej autentyczny ze wszystkich stron internetowych. Czemu nie mielibyśmy stworzyć przestrzeni dla tych wszystkich ludzi skoncentrowanych na własnym wyglądzie?” – mówi na swoją obronę założyciel portalu Robert Hintze. „Pomimo wszystkich sprzeciwów każdy przyzna, że liczby nie kłamią” – dodaje. Bo członkowie elity piękna mogą za pośrednictwem strony znaleźć równie pięknych partnerów i spłodzić również piękne dzieci. Społeczności przypisuje się nawiązanie ponad 10 tysięcy poważnych związków, z których urodziło się już 400 potomków. Tym, którzy bezskutecznie aplikowali, pozostaje skupić się na tak zwanym bogatym wnętrzu… W Polsce działa też podobna strona o nazwie TylkoPiękni.pl