GDY MATKA I CÓRKA SĄ RYWALKAMI

Gdy Jolie była nastolatką, jej matka, Marcheline Bertrand, była w związku z mężczyzną, w którym była bardzo zakochana – donosi magazyn „Now”, powołując się na dobrze poinformowane źródło. Z tym mężczyzną 16-letnia zaledwie Angelina uprawiała seks. Wszystko wyznała matce, powodując we wzajemnej relacji mamy i córki nieodwracalne zniszczenia. Gdy Bertrand poznała prawdę, zakończyła związek z niewiernym partnerem. W 2007 roku Bertrand zmarła na raka, w wieku 56 lat. Angelina była zdruzgotana jej odejściem.

SEKS, KREW I OSKARŻENIA O KAZIRODZTWO

Szokujący romans nastoletniej Angie z partnerem jej matki nie był jedynym skandalem, jaki Jolie może zapisać na swoje konto. Ta od zawsze zbuntowana celebrytka zszokowała opinię publiczną pocałunkiem w usta, jakim obdarzyła swojego rodzonego brata Jamesa Havena na ceremonii rozdania Oscarów w 2000 roku. Zasłynęła także między innymi tym, że wraz ze swoim byłym mężem Billym Bobem Thorntonem nosili na szyjach fiolki z krwią współmałżonka. Tego wizerunku dopełniały doniesienia o jej wczesnym uniezależnieniu się, rozpoczęciu życia seksualnego, oraz upodobaniu do noży i tatuaży.

NIEZWYKŁA PRZEMIANA W MATKĘ I SIOSTRĘ MIŁOSIERDZIA

Potem jej wizerunek uległ niezwykłej zmianie, gdy zaadoptowała dzieci, stworzyła rodzinę z Bradem Pittem i zaczęła intensywnie udzielać się charytatywnie jako założycielka fundacji i ambasador dobrej woli do spraw uchodźców przy ONZ. Te i zapewne również inne pikantne ciekawostki z życia aktorki znajdą się w nieautoryzowanej biografii pióra Andrew Mortona, która ukaże się w tym roku. Morton jest specjalistą w temacie – ma na swoim koncie już nieautoryzowane biografie księżnej Diany i Toma Cruise’a.

ŻYCIE, KTÓRE JEST PRZYGODĄ

Ale praca nad biografią Jolie nawet dla takiego profesjonalisty okazała się przygodą. „Angelina Jolie jest jedną z najbardziej fascynujących kobiet na tej planecie. Jej [biografia] była dla mnie niezwykłą podróżą po niezwykłych historiach. Nie mogę się doczekać, by o tym opowiedzieć” – mówi. Morton nie jest jednak jedynym biografem, który dał się uwieść życiorysowi zaledwie 34-letniej przecież Jolie. Jak donosi dziennik „Daily Mail”, historię gwiazdy chce opowiedzieć też Ian Halperin. W swojej pracy zatytułowanej „Brangelina Exposed” autor próbuje rzucić więcej światła na słynny związek Angeliny z Bradem Pittem. Obiecuje wytłumaczyć, jak to się stało, że słynna para: „Tak skutecznie wmanipulowała opinię publiczną w wiarę w piękną bajkę, która ma tak niewiele wspólnego z rzeczywistością” . Halperin obiecuje również ujawnić nowe, nieznane dotąd szczegóły dotyczące destrukcyjnego związku Angie z jej ojcem Johnem Voightem, jej walkę z tendencjami samobójczymi, jej przygodę z heroiną, wyczyny seksualne i to, w jak niezwykły sposób podniosła się i zmieniła w nagrodzoną Oscarem aktorkę. „Brangelina Exposed” ukaże się 1 grudnia, a biografia pióra Mortona pod koniec tego roku. A na tym zapewne lista biografii Angeliny się nie skończy, gdyż można mniemać, że ta niesztandarowa postać jeszcze niejednym nas zaskoczy…