Reklama

Wystarczy rozgnieść kilka liści laurowych i zalać je wodą.

Mrówki w domu? Znamy prosty sposób jak je usunąć

Liście laurowe zawierają substancje o intensywnym zapachu, które są nie do zniesienia dla mrówek. Zapach ten skutecznie odstrasza te insekty i zmusza je do opuszczenia terenu. Dodatkowo, liście laurowe są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących naturalnych metod zwalczania szkodników.

Jak przygotować miksturę na mrówki w domu?

Przygotowanie mikstury na mrówki z liści laurowych jest banalnie proste:

Weź kilka świeżych lub suszonych liści laurowych (około 5-10 sztuk).Rozgnieć je w moździerzu lub przy pomocy tłuczka do mięsa, aby uwolnić ich aromat.Przełóż rozgniecione liście do szklanki lub słoika.Zalej liście wrzątkiem i odstaw na kilka godzin, aby napar dobrze się zaparzył.Po ostygnięciu, przecedź napar przez sitko.

Jak stosować miksturę na mrówki w domu?

Miksturę z liści laurowych można stosować na kilka sposobów:

Spryskiwanie. Przelej napar do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj miejsca, w których pojawiają się mrówki (np. ścieżki, progi, szczeliny w podłodze).

Przecieranie. Nasącz ściereczkę naparem i przetrzyj nią powierzchnie, po których chodzą mrówki (np. blaty kuchenne, szafki).

Waciki. Nasącz waciki naparem i umieść je w miejscach, gdzie mrówki mogą się gromadzić (np. za lodówką, pod zlewem).

Jak często stosować miksturę?

Miksturę z liści laurowych warto stosować regularnie, co kilka dni, aby utrzymać efekt odstraszający. W przypadku dużej inwazji mrówek, można stosować ją nawet codziennie.

Dodatkowe wskazówki:

Aby wzmocnić działanie mikstury, można dodać do niej kilka kropel olejku eterycznego z mięty pieprzowej lub cytryny.

Liście laurowe można również rozłożyć w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki, bez zalewania ich wodą. Ich zapach sam w sobie będzie odstraszał insekty.

Aby zapobiec pojawieniu się mrówek, warto regularnie sprzątać kuchnię i usuwać resztki jedzenia.

Pamiętaj, że cierpliwość i konsekwencja są kluczem do sukcesu w walce z mrówkami. Stosując regularnie miksturę z liści laurowych, możesz skutecznie pozbyć się tych uciążliwych insektów i cieszyć się czystym domem.