Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

To sprawia, że szybciej się starzejemy. TOP 6

12 grudnia 2014, 10:10
Stres, nawet ten związany z codzienną aktywnością i pracą, powoduje produkcję ogromnych ilości wolnych rodników, które uszkadzają nasze komórki, prowadząc do ich degeneracji i starzenia. Inne źródła wolnych rodników to zanieczyszczenie środowiska, papierosy, promieniowanie UV. Te negatywnie wpływają m.in. na strukturę i gęstość naszej skóry oraz przyśpieszają proces powstawania zmarszczek – mówi dr n. med. Kurczabińska-Luboń. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście unikać nikotyny, spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu (najlepiej z dala od centrum dużych miast), prowadzić spokojny tryb życia itp. Oczywiście nie każdy ma szansę na wprowadzenie wszystkich tych założeń w życie, warto jednak na początek wyrobić w sobie kilka dobrych nawyków, które pomogą nam walczyć z tymi procesami.
Stres, nawet ten związany z codzienną aktywnością i pracą, powoduje produkcję ogromnych ilości wolnych rodników, które uszkadzają nasze komórki, prowadząc do ich degeneracji i starzenia. Inne źródła wolnych rodników to zanieczyszczenie środowiska, papierosy, promieniowanie UV. Te negatywnie wpływają m.in. na strukturę i gęstość naszej skóry oraz przyśpieszają proces powstawania zmarszczek – mówi dr n. med. Kurczabińska-Luboń. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście unikać nikotyny, spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu (najlepiej z dala od centrum dużych miast), prowadzić spokojny tryb życia itp. Oczywiście nie każdy ma szansę na wprowadzenie wszystkich tych założeń w życie, warto jednak na początek wyrobić w sobie kilka dobrych nawyków, które pomogą nam walczyć z tymi procesami. / Shutterstock
Każda z nas chciałaby cieszyć się młodością jak najdłużej. Niestety bardzo często wiedzę o sposobach na zachowanie pięknego wyglądu czerpiemy z niesprawdzonych źródeł i nieświadomie przyśpieszamy procesy starzenia. Co zatem robimy źle, a co sprawi, że nasza skóra będzie jeszcze długo prezentować się wyjątkowo?
Reklama
Reklama
Tematy:
dieta zdrowie kobiety zdrowie uroda kobiety uroda starzenie sie

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama