Jednym z głównych problemów perfum jest ich słaby zapach po kilku godzinach od aplikacji. Okazuje się, że można sobie jednak z tym poradzić, stosując kilka sprawdzonych trików. Dzięki nim aromat zostanie z nami na znacznie dłużej.

Jak przedłużyć zapach perfum? Sprawdzone sposoby

Reklama

Jeśli zależy nam na tym, by perfumy pachniały długo, a nie tylko przez krótką chwilę, powinniśmy zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami na ich utrwalenie. Okazuje się, że są dziecinnie proste i warto wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji.

Aplikacja perfum na nawilżoną skórę - ten prosty trik powinien wprowadzić każdy, komu zależy na utrzymaniu zapachu. Dzięki wcześniej zabezpieczonej skórze balsamem perfumy tak szybko nie odparują z naszego ciała. Warto jednak pamiętać o tym, by nałożony balsam był zapachowo neutralny.

Perfumy możesz nanosić na skórę wraz z olejkami - skóra tłusta znacznie dłużej utrzymuje zapach. Dzieje się tak, ponieważ sebum wiąże ze sobą molekuły zapachowe. Przed zaaplikowaniem perfum np. na nadgarstki warto posmarować skórę olejkiem.

Odpowiednia odległość podczas aplikacji - okazuje się, że odległość podczas aplikacji perfum ma ogromne znaczenie. Rozpylając je z bliska, pachną w danym miejscu i tworzą mapę zapachową, która wyczuwalna jest wokół całego naszego ciała. Warto więc rozpylać je na nadgarstki, zgięcia łokci, zgięcia kolan oraz skórę znajdującą się między piersiami.

Reklama

Pryskaj włosy perfumami - włosy są doskonałym nośnikiem zapachu. Przy aplikacji perfum pamiętaj o aplikacji na pasma znajdujące się na czubku głowy. Dzięki temu perfumy będą wyczuwalne nawet następnego dnia. Warto też poszukać w popularnych sieciówkach perfum przeznaczonych właśnie do włosów.

Trwa ładowanie wpisu

Perfumy, woda perfumowana czy woda toaletowa? Jaka jest różnica?

Największą różnicą między perfumami, wodą perfumowaną oraz wodą toaletową jest stężenie olejków zapachowych, które mają ogromny wpływ na intensywność i trwałość produktu.

Perfumy w swoim składzie zawierają średnio od 25 do ponad 40% olejków zapachowych. Z kolei ich zawartość w wodach perfumowanych jest na poziomie od około 10 do 25%, jeśli chodzi o wody toaletowej mieści się ona w granicach od 5 do 10%.