1. Poświęć włosom więcej czasu - niestety uszkodzenia spowodowane opalaniem i słoną lub chlorowaną wodą mogą być dosyć trwałe tak więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Używając maseczki, pozostaw ją na włosach kilka minut dłużej niż zazwyczaj. Kiedy możesz, zrezygnuj z suszarki (albo chociaż z wysokiej temperatury suszenia), lokówki czy prostownicy. Takie proste metody przyniosą dobre efekty, ale wymagają czasu.

Reklama

2. Zmień szampon na łagodniejszy, delikatniejszy niż dotychczas - pamiętaj, że twoje włosy są teraz bardzo wrażliwe. Szampon powinien być mocno odżywczy, ale nie powinien zawierać sztucznych substancji np. parabenów. W składach szamponów szukaj pantenolu, protein, olejów roślinnych.

3. Kup dobrą odżywkę - najlepiej skonsultuj się z własnym fryzjerem, może on pomoże dobrać Ci coś z oferty produktów profesjonalnych. Odżywkę nakładaj na wilgotne, ale nie mokre włosy. Aby wzmocnić działanie produktu, owiń włosy folią, a następnie zawiń w ręcznik i tak przygotowany kokon susz suszarką przez kilka minut.

4. Warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach odżywczych dla włosów, które w swojej ofercie ma wiele salonów fryzjerskich.

5. Działaj na włosy także od środka - pamiętaj o suplementacji. Zwróć uwagę na to, jak się odżywiasz. Na popołudniową przegryzkę warto wybrać orzechy lub pestki słonecznika i dyni - zawarte w nich oleje roślinne bardzo dobrze wpłyną na włosy. W ostateczności możesz sięgnąć po specjalnie suplementy diety - ich wybór w aptekach jest ogromny. Zwróć uwagę, by produkt, który wybierasz, miał w składzie nie tylko witaminy i minerały, ale także dużą dawkę skrzypu i cynku. I pamiętaj o wodzie - tylko wypijanie 1,5-2 litrów płynu dziennie pozwoli na odpowiednie nawodnienie organizmu, w tym także włosów.

6. Wprowadź ruch do swojego planu dnia. Może wydawać Ci się to niezwiązane z kondycją włosów, ale dobrze dotlenione ciało lepiej radzi sobie z wszelkimi uszkodzeniami, również tymi w cebulkach włosów! Spacery, jazda na rowerze lub rolkach, bieganie - rób to, co sprawia ci przyjemność, a jednocześnie wspiera twój organizm.

Reklama

7. I ostatnie: już dziś zaopatrz się w preparat dla włosów z filtrem UV, nawet jeśli nie planujesz się już opalać, to codzienne przebywanie na słońcu również może być groźne dla włosów! Jeśli już dziś wyrobisz w sobie nawyk spryskiwania włosów ochronną mgiełką przed każdym wyjściem na słońce, to po następnych wakacjach nie będziesz musiała ich regenerować!

Podziękowania za przygotowanie tekstu dla Marioli Witek i Patryka Belankena - ekspertów z salonu DEGAŻERIA.

psav quiz