Płukanki

Reklama

Twoje włosy są teraz wyjątkowo wrażliwe i delikatne, dlatego nie powinnaś ich poddawać żadnym ostrym zabiegom, np. farbowaniu, trwałej itp. Jeśli jednak koniecznie chcesz wzmocnić naturalny kolor twoich włosów, spróbuj przygotować płukankę, która w delikatny, nieinwazyjny sposób może wydobyć naturalny pigment, a przy tym zadziała na włosy odżywczo. Uzbrój się jednak w cierpliwość - tylko regularne stosowanie płukanek (do każdego mycia włosów) daje widoczne efekty.

Rumiankowa płukanka dla blondynek

Wystarczy zalać herbatę rumiankową wodą, odczekać aż ostygnie i gotowe. Rumianek działa na włosy kojąco i odżywczo, podkreśla jasny kolor włosów.

Płukanka dla brunetek

Zaparz zwykłą herbatę, a następnie dodaj do niej po łyżce suszonej szałwii i pokrzywy. Napar pozostaw do ostygnięcia i zaparzenia przez pół godziny. Tak przygotowaną mieszanką przepłucz włosy, które odwdzięczą ci się blaskiem i mocnym kolorem.

Reklama

Warto także wypróbować płukankę ze skrzypu polnego, która wzmacnia cebulki włosów (a po ostrym słońcu jest to im bardzo potrzebne). Zaparz dwie torebki herbatki ze skrzypu i po ostudzeniu użyj podczas ostatniego płukania włosów. Ta płukanka naprawdę może zdziałać cuda!

Maseczki

Jeśli chcesz wykonać maseczkę i masz w domu kilka podstawowych składników, nie sprawi ci to żadnych kłopotów.

Maseczka z żółtka i oliwy

Jedno żółtko połącz z trzema łyżkami oliwy. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na włosy na 15 minut, a następnie spłucz i umyj włosy. Maseczka odżywi włosy i nada im blask.

Maseczka z drożdży i mleka

Pól kostki drożdży połącz z mlekiem, odczekaj 5 minut, a następnie nanieś na głowę na pół godziny.

Maseczka oliwna

Użyj jednego z posiadanych tłuszczów: oliwy z oliwek, oleju rzepakowego lub też coraz popularniejszego oleju arganowego (nazywanego złotem Maroka). Wystarczy, że naniesiesz 2-3 łyżki na włosy i odczekasz 20 minut. Olej wspomoże regeneracje wysuszonych słońcem włosów. Jeśli jednak masz tendencję do przetłuszczających się włosów, a chcesz odżywić włosy przesuszone słońcem, nanoś olej dopiero od połowy ich długości.

Maseczki nakładaj raz w tygodniu. Jeśli dodatkowo chcesz wzmocnić efekty ich działania to po nałożeniu wybranej maski, owiń włosy folią, a następnie ręcznikiem i taki turban potraktuj ciepłym powietrzem z suszarki.

Podziękowania za przygotowanie tekstu dla Marioli Witek i Patryka Belankena - ekspertów z salonu DEGAŻERIA.