Ceniony projektant mody, Oscar de la Renta, przygotował serię perfum damskich na każdy dzień tygodnia. Zapachy o nazwie "Essential Luxuries" trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Reklama

Oscar de la Renta jest zdania, że kobieta nie powinna być wierna tylko jednemu zapachowi. - Nie zmieniamy naszego wyglądu każdego dnia, ale możemy zmieniać nasz zapach - stwierdził. Stąd wziął się pomysł na zestaw sześciu zapachów, na każdy dzień tygodnia oraz weekendowe szaleństwa.

Każdy z wchodzących w skład "Essential Luxuries" flakonów będzie nawiązywał do życia samego projektanta, jego pasji i miłości. Starannie dobrane składniki perfum mają stworzyć mieszankę ekskluzywną o wartości ponadczasowej.

Kolekcją sześciu zapachów firma chce na nowo podbić rynek perfumeryjny, który od dekady jest poza jej zasięgiem, mimo dość popularnych serii kosmetycznych takich, jak: "Live In Love", "So de la Renta" czy flagowa "OSCAR".

Oscar de la Renta jest jednym z największych projektantów mody na świecie. Dawny protegowany Crisobala Balenciagi, tworzył dla domów mody Lanvin i Balmain, ubierał Jackie Kennedy. Różową suknia jego projektu, którą Sarah Jessica Parker nosiła w jednym z odcinków "Seksu w wielkim mieście", uznano za jedną z najpiękniejszych, jakie pojawiły się w serialu.