Na zabiegi przy zastosowaniu urządzeń IPL (Intense Pulse Lightning) decydują się osoby, którym zależy na uzyskaniu efektu odmłodzenia skóry. Kto ma skórę zwiotczałą, o cechach atroficznych, z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami, rumieniem itp. ten potencjalnie ma więcej powodów do zainteresowania się ofertą naświetlań urządzeniami IPL. Zabiegi fotoodmładzania zalecane są już osobom, które ukończyły 25 lat życia. To właśnie w tym wieku skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. A celem zabiegu fotoodmładzania jest zarówno poprawa wyglądu cery dojrzałej jak również zatrzymanie efektów jej starzenia się.

Reklama

Leczenie bez ryzyka

Kuracje IPL wychodzą naprzeciw powszechnej w medycynie estetycznej tendencji do uzyskiwania możliwie najlepszych efektów, przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów. Intensywne światło IPL przenika przez skórę, ale nie stwarza groźby jakichkolwiek uszkodzenia jej czy poparzenia. Typowa kuracja wymaga ok. 5 naświetleń IPL, ale liczba zabiegów jest uzależniona od stanu skóry poddawanej leczeniu. Zabiegi są powtarzane na ogół co 3–4 tygodnie, aż do osiągnięcia wyraźnej poprawy. Zabiegi fotoodmładzania nie ograniczają się jedynie do skóry twarzy. Doskonałe rezultaty przynoszą też na szyi, dekolcie, ramionach, brzuchu i pośladkach.

Jedna sesja fotoodmładzania przy użyciu urządzeń IPL zajmuje z reguły od 30 do 45 minut i nie wymaga szczególnych przygotowań. Widoczne efekty to wyraźne rozjaśnienie przebarwień, redukcja zmian naczyniowych i rumienia, poprawa jakości skóry i napięcia naskórka, redukcja zmarszczek i linii powstających na skutek starzenia się skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów skóry i wydzieliny łojowej z gruczołów skórnych.

Długotrwałe efekty

IPL jest intensywnym źródłem światła, które zalicza się do rodziny laserów, chociaż laserem nie jest. Laser wytwarza wiązkę światła o jednej, określonej długości fali. Natomiast IPL wytwarza całą gamę wiązek światła o różnej długości fal, które poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów, oddziałują na skórę do z góry określonej głębokości. Fale świetlne IPL emitowane na skórę niwelują zmiany pigmentacyjne, które w niej zaszły. Ponadto pobudzają jej regenerację i odbudowują w niej zawartość kolagenu. Przez to skóra staje się bardziej gładka, napięta i odzyskuje młodość. Dobroczynne działanie IPL nie tylko ogranicza się do trwałej depilacji czy opóźnianiu efektów starzenia. Impulsy światła doskonale wspomagają też leczenie zmian trądzikowych. Kuracja przeprowadzona na skórach problematycznych nie tylko redukuje widoczne zmiany i stany pozapalne ale również wyraźnie spłyca blizny.

Światło IPL jest absorbowane przez rozszerzone naczynia albo przebarwienia. IPL pobudza komórki i uruchamia w skórze naturalne procesy ozdrowieńcze. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność, staje się bardziej elastyczna, rozszerzone pory się zmniejszają, a zmarszczki wygładzają. Zabiegi nie są długie i męczące. Przeciwnie, większość osób, które z nich korzysta traktują je jako chwile przyjemnego relaksu, po zakończeniu którego powracają do rozkładu codziennych zajęć. Rezultaty są natomiast długotrwałe.