Sezon urlopowy w pełni. Polacy, gdy tylko mogą, korzystają z dobrodziejstw słońca. Wśród fanów opalania nie ma z pewnością osoby, która choć raz nie „przedawkowała” kąpieli słonecznej. Dlatego myśląc o opalaniu, pamiętajmy o ochronie naszej skóry. Planując zakup letnich kosmetyków warto zajrzeć do Internetu, gdzie oprócz cennych porad odnośnie pielęgnacji skóry i kosmetyków, kupimy preparaty do opalania w dużo niższych cenach. Z badania przeprowadzonego przez porównywarkę cen Nokaut.pl wynika, że wakacyjne kosmetyki w sklepach internetowych są tańsze nawet o 30 procent.

Reklama

Kosmetyki ochronne: letni niezbędnik

Dobrze dobrane letnie kosmetyki ochronne to podstawa i gwarancja udanego wypoczynku. Zabezpieczają nas przed słońcem i chronią, abyśmy już pierwszego dnia wypoczynku nie przyjęli za dużo promieni słonecznych i nie spalili się na tzw. „raczka”. Aby ułatwić wybór letnich preparatów porównywarka cen Nokaut.pl zestawiła ceny 200 losowo wybranych produktów z największych warszawskich drogerii, z cenami tych samych produktów znalezionymi na Nokaut.pl. Z zestawienia wynika, że aż w 160 przypadkach, ceny w sklepach internetowych były niższe – średnio o 30 proc. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy to produkty w drogeriach są tańsze – ale dzieje się tak tylko podczas dużych kilkudniowych promocji, na które nie zawsze trafimy.


Kosmetyki dla najmłodszych
Skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego tak ważne jest, aby w pierwszych dniach opalania stosować kremy o najwyższym faktorze, czyli 50+ (np. Ziaja Ziajka, cena znaleziona za pomocą Nokaut.pl - 4,5 zł ), a gdy skóra już się odrobinę zarumieni (żaden kosmetyk nie blokuje w 100 proc. działania promieni słonecznych), można zacząć stosować preparat z filtrem oznaczonym liczbą 20. Jeśli urlop spędzamy na południu Europy, lepiej pozostać przy kremie z najwyższym faktorem lub nieznacznie niższym (np. 40), bo tam promienie słoneczne działają naprawdę intensywnie.


Dla Niej i dla Niego

Aby chronić skórę i jednocześnie pielęgnować zdrową opaleniznę należy stosować kosmetyki przed opalaniem jak i po opalaniu. Dla kobiet istotne jest także, aby krem z filtrem stosować również jako podkład pod codzienny makijaż – to ochroni delikatną skórę twarzy przed poparzeniem słonecznym. Warto zaopatrzyć się również w balsamy nawilżające po opalaniu, które zadbają o przesuszoną słońcem skórę.


„Największym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach w porównywarce Nokaut.pl cieszą się tzw. kosmetyki apteczne, które nie zawsze można kupić w sieciowych drogeriach. Zakup w sklepach internetowych produktów takich marek jak, Bioderma, Vichy, SVR, Avene czy La Roche Posay, to oszczędność w wysokości nawet 35 proc.” – mówi Tomasz Maj, e-Commerce Director Grupy Nokaut S.A.

W internecie znajdziesz więcej?
Kupując wakacyjny niezbędnik kosmetyków warto skorzystać z porównywarek cen, które agregują oferty sklepów internetowych. Na Nokaut.pl dostępnych jest ponad 10 tys. kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała tańszych nawet do 50 proc. W Internecie poza popularnymi markami bez problemu znajdziemy również kosmetyki marek luksusowych, często trudno dostępnych w tradycyjnych drogeriach, balsamy z bardzo wysokimi filtrami czy specjalistyczne produkty do pielęgnacji ciała po opalaniu.
Poniższe zestawienie prezentuje ceny przykładowych produktów, które powinny znaleźć się w każdym niezbędniku wakacyjnym. Jak się okazuje, różnica w cenach kosmetyków w sklepach stacjonarnych, z tymi dostępnymi w Internecie jest znacząca .


„Nasi klienci coraz częściej kupują wakacyjne kosmetyki w zestawach, składających się z kremu z filtrem UV, balsamów łagodzących, kremów utrwalających opaleniznę oraz pianek chroniących przed poparzeniami. Coraz więcej klientów pyta także o preparaty wodoodporne oraz takie z większymi filtrami UV.” - zauważa Andrzej Skawicki z internetowej drogerii urodaonline.pl.