Claudia Schiffer dzięki ciężkiej pracy może pochwalić się miejscem w Księdze Guinnessa jako modelka, która najczęściej pojawiała się na okładkach czasopism na całym świecie. 53-latka zajęła także trzecie miejsce na liście 20 ikon opublikowanych przez portal Models.com. W 2007 roku zdecydowała się na wielki powrót do pracy w zawodzie modelki. Wzięła wtedy udział w kampanii reklamowej przedsiębiorstwa produkującego szampany Dom Pérignon, a także rozpoczęła współpracę z domem mody Chanel.

Reklama

Claudia Schiffer pozuje na okładce "Vogue". Wygląda rewelacyjnie

Claudia Schiffer pojawiła się na marcowej okładce niemieckiej edycji magazynu "Vogue". Fotografia została opublikowana na instagramowym koncie czasopisma. 53-letnia modelka zapozowała w skórzanej kamizelce oraz rajstopach przypominających nieco kabaretki. Aż trudno uwierzyć w to, ile ma lat. Większość fanów Claudii była zachwycona jej najnowszą okładką.

Reklama

Kontrowersje wywołane okładką "Vogue" z Claudią Schiffer

W sieci pojawiły się także krytyczne głosy. Schiffer na okładce trzyma w rękach kota. Ta nietypowa rasa to szkocki fold. Hodowla tej odmiany jest zabroniona w wielu krajach. Koty tej rasy nie są uznawane i dopuszczane do wystaw przez FIFe.

Rasa jest bowiem bardzo podatna na choroby genetyczne, a hodowla uznawana za nieetyczną. Koty te często zapadają na dysplazje układu szkieletowego zwaną osteochondrodysplazją.

Claudia Schiffer - życie prywatne

Ogromne zainteresowanie wzbudza prywatne życie Claudii Schiffer. Większość fanów modelki chciała wiedzieć, jak oraz z kim żyje ich idolka. W mediach gwiazda pojawiała się u boku księcia Alberta z Monako, iluzjonistą Davidem Copperfieldem czy gwiazdorem serialu "Beverly Hills 90210", Luk’em Perry’m.

W 2002 roku Claudia wyszła za mąż za reżysera i producenta Matthew Vaughana. Małżeństwo doczekało się wspólnie trójki dzieci.