Do współpracy dom mody Louis Vuitton zaprosił Jacquesa Cavalliera-Belletruda, perfumiarza w trzecim pokoleniu, który pochodzi ze znanego jako "la capitale mondiale des parfums" (światowa stolica perfum) miasta Grasse na południu Francji. Perfumiarz ma rozpocząć pracę nad zapachem Louis Vuitton w styczniu - donosi branżowy dziennik o modzie "WWD".

Reklama

Francuz nie pierwszy raz będzie przygotowywał zapach dla tak znanej marki. Ma już na swoim koncie współpracę z markami: Nina Ricci, Yves Saint Laurent, Christian Dior, Stella McCartney i Jean Paul Gaultier.

Marc Jacobs, główny kreator Louis Vuitton, już od dawna chciał, aby na rynek trafiły perfumy sygnowane przez Vuittona. Projektantowi przemysł perfumiarski nie jest obcy. Pod swoim nazwiskiem wypuścił perfumy: Daisy, Lola i Bang, a w 2009 roku został nawet wyróżniony branżową nagrodą The Fragrance Foundation's Hall of Fame.

W przypadku Louis Vuitton trudno mówić o debiucie, bo już w latach 20. XX wieku można było zakupić perfumy tej marki w przystepnych cenach. Jednak późniejszy boom na designerskie zapachy i duża konkurencja na tym polu sprawiła, że Vuitton nie podejmował ryzykownych przedsięwzięć perfumiarskich; skupiając się raczej na tym, co sprzedaje się najlepiej - luksusowych torebkach z logo LV.

Marka Louis Vuitton istnieje od 1854 roku. Jest nie tylko jednym z najbardziej luksusowych francuskich domów mody, ale także ikoną pop kultury. To najczęściej podrabiana marką w historii. Mniej niż 1 proc. produktów sygnowanych logiem "LV" nie jest podrobiona.