Dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton, Marc Jacobs na sezon wiosna/lato 2012 zaprezentował niezwykle dziewczęcą, momentami wręcz bajkową kolekcję inspirowaną latami 60'. Sukienki z kwiatowym wzorem, przepaski, tiary i pastelowe barwy sprawiały, że modelki wyglądały, jak laleczki z saskiej porcelany.

Reklama

Na wybiegu pojawiły się największe gwiazdy współczesnego modelingu, a wśród nich Polka Anja Rubik.

PAP/EPA / HENDRIK BALLHAUSEN

Atrakcją wieczoru było jednak wkroczenie na wybieg prawdziwej ikony świata mody, Kate Moss. 37-letnia top modelka, pomimo tego, że osiągnęła już wiek który w tej branży oznacza emeryturę, wciąż jest w doskonałej formie. Choć Moss na co dzień nie narzeka na brak zleceń, na wybiegu pojawia się już niezwykle rzadko a pokaz kolekcji Louis Vitton postanowiła uświetnić swoją obecnością ze względu na przyjaźń z projektantem Marciem Jacobsem.

Reklama
PAP/EPA / HENDRIK BALLHAUSEN

Cały pokaz był niesamowitym widowiskiem. Modelki prezentowały stroje wychodząc z nostalgicznej karuzeli z konikami, a wszystko w takt melodii z pozytywki. Pokaz kolekcji Louis Vitton z pewnością był jednym z najbardziej widowiskowych podczas Tygodnia Mody w Paryżu.

PAP/EPA / HENDRIK BALLHAUSEN

http://youtu.be/0qhl0_HUMYc