"Tegoroczne nominacje pokazują rozległość i kreatywność jaką Londyn ma do zaoferowania. Projektanci i marki odzieżowe, osadzone w tym mieście wyznaczają trendy na całym świecie - najnowsze z nich zostaną zaprezentowane 16 września, gdy tłum miłośników mody przybędzie do Londynu, aby wziąć udział w Tygodniu Mody" - zapowiedział Harold Tillman, przewodniczący British Fashion Council (BFC).

Reklama

Po dwie nominacje otrzymały Victoria Beckham i Stella McCartney, które stoczą walkę o tytuły "Designer Brand" i "Red Carpet Award" (do tej nagrody nominowany jest również Antonio Berardi). W szranki o tytuł Najlepszej marki staną również Tom Ford i Burberry.

Brytyjska Rada Mody (BFC) dostrzegła również młode twarze i świeże spojrzenia na modę. Wśród nominowanych do nagrody dla młodych projektantów - Emerging Talent Award Ready-To-Wear znaleźli się: Mary Katrantzou, J.W.Anderson, Peter Pilotto. Przyszłe gwiazdy mody w dziedzinie dodatków to: Jordan Askill, Nasir Mazhar, Tabitha Simmons.

W tym roku nominowano trzy "gorące twarze" sezonu. Oprócz Georgi Jagger, która jest twarzą marki Hudson Jeans, kampanii Rimmel i gwiazdą na wybiegu u Versace, na zwycięstwo w kategorii Modelka Roku mają szansę również Stella Tennant Kirsten McMenamy.

Nagrody nie trafiają jednak tylko w ręce projektantów i modelek. Co roku wyróżnia się także osobowość świata mody. Nagroda nosi imię legendarnej stylistki Isabelli Blow i w tym roku może trafić do Katie Grand, Guido Palau, czy Sam Gainsbury.

Wyróżnienie za całokształt pracy i wyróżniające się osiągnięcia na rynku mody nie ma listy nominowanych. Nazwisko laureata poznamy podczas uroczystej gali.