W poniedziałek opiniotwórczy modowy dziennik "Women's Wear Daily" podał wiadomość, że według wiarygodnego źródła negocjacje z Diorem rozpoczął Marc Jacobs, projektant francuskiego domu mody Louis Vuitton, który wchodzi w skład tego samego luksusowego koncernu, co Dior - LVMH. Miejsce Jacobsa miałaby wtedy zająć znana z odświeżenia wizerunku marki Celine Phoebe Philo.

Reklama

Jacobs dołączył do Louis Vuitton jako dyrektor kreatywny w 1997 roku. Nawiązał współprace, które zaowocowały m.in. torbami graffiti Stephena Sprouse'a i akcesoriami w pastelowych odcieniach Takashi Murakami. Jest także autorem pierwszej linii pret-a-porter sprzedawanej pod szyldem Louis Vuitton.

Co ciekawe, w 2003 roku Bernard Arnault, właściciel LVMH powiedział: "Gdybym zatrudnił Marca Jacobsa w Diorze, a Johna Galliano w Louis Vuitton nie działałoby to tak dobrze, mimo że każdy z tych projektantów to geniusz". Najwyraźniej zmuszony był do małej roszady.

Dom mody Dior ma zaprezentować swoją kolekcję na wiosnę/lato podczas Paryskiego Tygodnia Mody w październiku. Zgodnie z oficjalnym komunikatem nie wcześniej niż na początku jesieni poznamy też nazwisko nowego projektanta.