Chanel No 19 Poudre stanowią lżejszą i bardziej pudrową wersję zapachu Chanel No 19, który swoją nazwę wziął właśnie od daty urodzin projektantki - 19 sierpnia.

"Urodziłam się 19 sierpnia, pod znakiem Lwa i jestem dokładnie taka jak lew: będę się pazurami bronić przed byciem zranioną. Ale wierzcie mi, że o wiele trudniej jest mi kogoś zaatakować niż być zaatakowaną" - mówiła o sobie Coco Chanel.

Jak wspomina sama projektantka zapach No 19 od razu zyskał dużą popularność.

"Raz z jego powodu zatrzymał mnie na ulicy obcy mężczyzna. Opuszczałam Ritz i nagle poczułam czyjąś rękę na ramieniu. Nieznajomy z amerykańskim akcentem tłumaczył się, że jest w towarzystwie dwóch kobiet, które bardzo chciały wiedzieć, czym pachnę. Zabrałam całą trójkę do butiku Chanel i nagle zdali sobie sprawę, kim jestem" - wspominała Coco Chanel.

Zapach Chanel No 19 Poudre ma olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy w nucie głowy, jaśmin i kosaciec blady (irys) w nucie serca i piżmo, wetiwerię pachnącą i tonkowiec wonny w nucie bazowej.

"Chciałem podkreślić znaczenie irysa dla Chanel, jednocześnie nadając zapachowi No 19 nową świeżość. Chęć delikatnej zmiany i nadania bardziej współczesnych nut zapachowych tym perfumom była dla mnie czymś naturalnym" - powiedział Jacques Polge, główny perfumiarz Chanel.