Rok temu Eva Minge wzbudziła zachwyt publiczności w Nowym Jorku kolekcją "Solidarity", która nawiązywała do 30. rocznicy powstania Solidarności. W ten sposób Eva Minge na polu mody pomogła rozpropagować międzynarodową kampanię "Solidarity changes the world". Również w tym roku możemy się w Nowym Jorku spodziewać polskich akcentów.

Reklama

"W najbliższym czasie zaprezentuję swoją kolekcję ponownie w Nowym Jorku, a zaraz potem na pewno pokażę ją w Warszawie. Nie chcę póki co wiele zdradzać, ale i tym razem szukam polskich korzeni, a na wybiegu zobaczymy inspiracje zaczerpnięte z polskiego malarstwa" - powiedziała PAP Life projektantka.

Najnowsza kolekcja pret-a-porter Evy Minge wiosna/lato 2012 zostanie zaprezentowana 10 września o godzinie 20 w słynnym Hotelu Hudson. Po raz pierwszy na nowojorskim wybiegu pojawi się również kolekcja męska. Motywem przewodnim będą świeże, czyste graficzne formy.

Dom Mody Eva Minge na dobre utrwala swoją pozycję pośród światowych projektantów mody. O dokonaniach Polki można już przeczytać m.in. w "Wall Street Journal", "Le Monde", "Vogue", "Collezoni Haute Couture", "ELLE"...