"Gdy rozpętała się burza wokół tej dziewczynki byłam w Polsce, więc trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć. Media bardzo wyeksponowały cały temat. Jestem przekonana, że dziewczynce nie dzieje się krzywda, nie jest wykorzystywana. Choć mi osobiście bardzo się to nie podoba, jest to na pograniczu pedofilii. Sądzę, że ogólnie środowisko modowe nie jest tym zachwycone" - komentuje Anja Rubik.

Reklama

Obecnie, Anja Rubik pracuje na planie drugiej edycji programu "Top model. Zostań modelką". Widzowie mogą być pewni, że jej udział nie ograniczy się do gościnnego występu. Jednym słowem będzie więcej Rubik w "Top Model".

"Będę więcej przebywała z dziewczynami, będę uczyła je chodzić; zdradzam im tajniki modelingu. Jednocześnie mam okazje je lepiej poznać. Program sam w sobie się nie zmienił, będziemy szukać przyszłej top modelki. Już mogę powiedzieć, że w programie są fajne dziewczyny, które moim zdaniem mają większy potencjał na międzynarodową karierę w prawdziwym, wielkim świecie mody. Zwracamy uwagę na urodę, trochę większą wagę przywiązujemy do wzrostu i odporności psychicznej. Żeby poradzić sobie w tym biznesie trzeba być twardym" - wyjaśnia.

Jak przystało na najpopularniejszą modelkę na świecie, Anja nie zwalnia tempa w branży. "Obecnie pracuję na planie Top Model, a po krótkich wakacjach wracam na wybieg. Na pewno będę pracowała przy pokazach w Mediolanie i Paryżu, jeszcze nie wiem czy również w Nowym Jorku. Wezmę udział również w kampaniach Fendi, H&M, Giuseppe Zanotti, Balmain".