Reklama
Inne

Polski rynek mody jest niewielki i dość hermetyczny. Wciąż słyszy się te same nazwiska, a żadne bomby typu Garetha Pugh u nas nie wybuchają. Co nie znaczy, że w Polsce nie ma dobrych projektantów i utalentowanych młodych osób. Organizatorzy imprezy, Fashion Philisophy, zamierzają odświeżyć trochę środowisko modowe w Polsce.

POKAZY I KONKURSY

Na Fashion Week Polska złoży się kilka wydarzeń. Podczas tygodniowej imprezy będzie można zobaczyć kolekcje młodych projektantów w konkursie Złota Nitka 2009, Gala Dyplomowa ASP, Fashion Designer Awards i RE-ACT Fashion Show.

Konkurs dla projektantów Złota Nitka będzie miał już 17. edycję w tym roku. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach zabłysnęli Paprocki&Brzozowski oraz Maciej Zień.

Ciekawym pomysłem jest RE-ACT Fashion Show, na które złoży się pokaz mody, wystawa ekologicznych mebli i sztuki recyklingowej. 20 wyselekcjonowanych projektantów pokaże swoje kreacje 600-osobowej publiczności i jury w składzie: Gregor Clemens - główny projektant LAC ET MEL, Grzegorz Matląg - projektant, Alexandra von Schledorn - redaktor mody w międzynarodowych edycjach Burdy, Marek Straszewski - fotograf mody, Agata Kawala Surma - projektantka z Young Polish Designers Foundation.

Twarzą RE-ACT została Iza Miko, polska aktorka z Hollywood, która niedawno zagrała w hicie TVN "Kochaj i tańcz". Miko aktywnie włącza się w walkę o ekologiczną planetę, założyła nawet swoją stronę ekomiko.com, która również współpracuje z łódzkim tygodniem mody.

SŁYNNI PROJEKTANCI

Na takie imprezy zwykle przyciągają jednak sławne nazwiska, a nie debiutanci. Jacek Kłak, szef projektu, na konferencji prasowej zdradził, że wśród zaproszonych vipów może pojawić sięRoberto Cavalli. Niestety, projektant zrezygnował z przyjazdu, jednak widzowie zobaczą chociaż jego najnowszą kolekcję, a o ubrania w końcu przecież tu chodzi.

Na zaproszenie do tej pory odpowiedzieli pozytywnie: Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkievich, i Gregor Clemens. Wśród polskich projektantów pojawią się takie nazwiska jak: Natalia Jaroszewska, Łukasz Jemioł, Wiola Piechowicz, Agata Wojtkiewicz.

Dzięki nagłośnieniu imprezy w zagranicznej prasie o łódzkim tygodniu mody napiszą m.in. korespondenci "Madame Figaro", "Herald Tribune", Vogue.com, francuskiego "Elle", "Burdy" i "Financial Times".

Impreza obejmie swoim zasięgiem całe miasto. Pokazy mody i spotkania będą odbywały się w Łodzi m.in. w: Manufakturze, w Hali Expo, w Muzeum Włókiennictwa, w Hotelu Andel’s i w Pałacu Poznańskiego.

Pełna lista wydarzeń, nazwisk i więcej informacji znajduje się na: www.fashionweek.pl

Iza Miko zaprasza na RE-ACT fashion Show:

Reklama