Akcesoria podróżnicze to już osobny przemysł. Króluje w nim na co dzień Louis Vuitton, jednak większość projektantów ma w swojej ofercie zestaw wyjazdowy dla elegantek.

Reklama

MIUCCIA GONI LOUISA

Prada wypuszcza na rynek nowe niezbędne gadżety, które każdej kobiecie przydadzą się w podróży. W końcu i w pociągu, i na lotnisku chcemy zadawać szyku.

Zgrabne, pakowne i wyprodukowane w żywych kolorach – zielonym, czerwonym, niebieskim i w bardziej nietypowych: morskim, musztardowym i czekoladowym. Wszystkie są zrobione z saffiano, specjalnego materiału, znanego z wytrzymałości, który upodobała sobie firma. Zaletą, oprócz po prostu wygody, jest to, że stanowią dopełnienie stroju kupującej je kobiety.

Choć kolory są tu nowoczesne, kształt jest odrobinę retro, ponieważ dokonano unowocześnienia starego modelu walizki Prady sprzed lat. W końcu bagaże są jednym z pierwszych artykułów wyprodukowanych przez rodzinę Prada. Dziadek Miucci Prady, Mario otworzył pierwszy salon w 1913 roku w Mediolanie, na słynnej Galleria Vittorio Emanuele II. W 1919 został królewskim krawcem i jako taki musiał projektować akcesoria podróżnicze z królewskim herbem i logo Prady oczywiście.

Kolekcja będzie dostępna w wybranych salonach Prady na całym świecie od połowy maja. Szkoda, że tak późno, bo można by zadać szyku już jutro...