Oto lista zabiegów, jakie trzeba wykonać, by stworzyć subtelny makijaż dla mężczyzny, który też chce dobrze wyglądać. Makijaż zmatowi cerę, zatuszuje zaczerwienienia i cienie pod oczami. Jak go zrobić, radzi portalowi Interia.pl wizażystka z firmy Inglot.
Pierwszy etap to czyszczenie skóry - demakijaż. Na oczyszczona skórę można nałożyć delikatną warstwę podkładu o odpowiednio dobranym kolorze - takim, który najszybciej stanie się niewidoczny na skórze.
MAKE-UP DLA TWARDZIELA
Zaczerwienienia i odbarwienia panowie mogą przykryć korektorem, np. zielonym, przeznaczonym do zaczerwienień. Podstawowy zestaw do męskiego makijażu uzupełnia, zdaniem wizażystki, korektor rozświetlający pod oczy i puder. Najdogodniejszy jest puder sypki - on ma przede wszystkim zmatowić skórę i ugruntować make-up.
Delikatny zarost na twarzy może być problemem podczas nakładania pudru, dlatego lepiej gąbeczki zastąpić profesjonalnym pędzlem - dwie długości włosa zapobiegają osadzaniu się kosmetyku na zaroście i każdej bardziej szorstkiej skórze. Wymiecie też niepotrzebne złoża podkładu między włoskami. Puder sypki powinien być jakby zrzucany z pędzla na twarz. Tak rozprószony rozsmarować trzeba delikatnymi pociągnięciami pędzla. Dla panów o "dwóch lewych rękach" wskazane jednak są bezpieczniejsze pudry kamienne.
Przy makijażu dziennym na tym powinny skończyć się zabiegi. Ale co z rzęsami? Mascara i eyeliner nie wchodzą w grę. Żeby wydawały się dłuższe, można wykorzystać czarny cień do powiek. Należy podłożyć husteczkę higieniczną pod spód rzęs i specjalnym pędzelkiem wsmarować cień w ich wierzch, poruszając pędzelkiem wzdłuż włosków. Nabiorą one koloru ale będą wyglądać na naturalne, co jest podstawą męskiego make-upu.
_________
NIE PRZEGAP:
>>> Oni przyznali się do operacji plastycznych
>>> Najdroższe dziewczyny na telefon na świecie!
>>> Polski seks jest pełen hipokryzji