Aby być w zgodzie z przepisami, na działce wolno spalać jedynie części roślin (liście, gałęzie), nie należy natomiast wrzucać do ognia np. kawałków papy czy plastiku. Należy też pamiętać, że palenie jest dozwolone jedynie między 1 października a 30 maja.
W niektórych gminach wolno to robić jedynie nocą, czyli od zmierzchu do świtu.
Wielu użytkowników pracowniczych ogródków działkowych wykorzystuje ostatnie ciepłe dni na budowę i przebudowę domków, altan, komórek na narzędzia i inne ulepszenia. Ale trzeba pamiętać, że szambo na działce można wybudować wyłącznie w ogrodzie podmiejskim. W mieście jest to wykluczone.
Wolno na działce obciąć gałęzie z drzewa sąsiada, jeśli przewieszają się poza nasze ogrodzenie, wolno też zbierać owoce (orzechy, jabłka, śliwki) spadłe z takiego drzewa, o ile upadną na użytkowany przez nas grunt. Dopóki wiszą na drzewach, nie wolno jednak po nie sięgać.
Jeśli sadzimy drzewa, pamiętajmy, by nie umieszczać ich tuż przy ogrodzeniu, ale w odległości co najmniej 5 metrów od niego.
Na działkach pracowniczych często dochodzi do nieporozumień sąsiedzkich przy paleniu liści, ścinaniu gałęzi czy sadzeniu drzew. Sprzątamy, budujemy, remontujemy. Róbmy to zawsze zgodnie z prawem.
Powiązane
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama