Mężczyźni ich pożądają, a kobiety chcą być jak one. Podziwiamy gwiazdy za "całokształt" urody i seksapilu, jak też za ich szczególne atuty, które są ich znakiem rozpoznawczym. Która ze słynnych kobiet ma najlepsze i najseksowniejsze ciało? Która może pochwalić się najlepszą pupą, o czyich nogach i dekoltach marzą fanki i fani? Jakimi oczami powinna patrzeć kobieta idealna, które z gwiezdnych pukli powinna odgarniać z czoła? Która z gwiazd jest antywzorem i przeciwieństwem kobiecego piękna? Przeczytaj, jaki werdykt wydały 2 tysiące mężczyzn i kobiet.

Reklamaczytaj dalejPIERSI IDEALNE

Kobieta idealna z pewnością powinna "mieć czym oddychać". Pytanie, czy pełną, czy może bardzo pełną piersią? Która z gwiazd jest posiadaczką wzorcowego biustu? Zdania wśród respondentów były podzielone - w zależności od płci.

Zdaniem kobiet prym w tej dziedzinie wiedzie Beyonce - jędrne i kształtne, choć niezbyt duże piersi wokalistki za ideał uznało 23 procent pytanych pań. Mężczyźni mieli inne zdanie. Oni swoje głosy rozdzielili po równo między dwie seksbomby: Angelinę Jolie i Megan Fox (obie zdobyły po 19 proc). Jaki stąd wniosek? Rzekomo kochamy ogromne biusty, jednak jak przychodzi co do czego wybieramy takie, które są kształtne, ale też nieprzesadnie duże. Niegdyś imponujący dekolt Jolie zmniejszył się o połowę po jej radykalnym spadku wagi.

czytaj dalejNAJGORĘTSZA PUPA

O tej pupie marzą i kobiety, i mężczyźni - ona jest pupą idealną. A jej posiadaczką nie jest już słynna z tej części ciała Jennifer Lopez! Wokalistkę w tej kategorii zdetronizowała koleżanka po fachu - Beyonce. Właścicielką najlepszego "tyłu" została uznana jednogłośnie przez obie płcie, z wynikiem 34 proc. głosów. Zdetronizowana J.Lo jest ostatnio trochę zapomniana, ale Beyonce jest jej godną następczynią - obie panie mogą się pochwalić niezwykle zaokrąglonymi biodrami i jędrnymi pośladkami.

czytaj dalejNAJLEPSZE NOGI W CAŁYM GWIAZDOZBIORZE

Jeszcze nie tak dawno ideałem były nogi długie i bardzo szczupłe. Taki kanon czas odłożyć do lamusa, patrząc na gwiazdę, która wygrała w tej kategorii. Posiadaczką najlepszych nóg jest zdaniem mężczyzn i kobiet Beyonce. Nogi tej kobieco zaokrąglonej wokalistki pasują do reszty sylwetki - uda są bardzo krągłe i umięśnione. A gwiazda z dumą to podkreśla.

czytaj dalejReklama

ACH TE OCZY!

Ale potęga magnetyzmu najseksowniejszych gwiazd nie leży tylko w kształtnych pupach, piersiach i nogach. Dowodzą tego zwyciężczynie następnej kategorii - najpiękniejszych oczu. Bezapelacyjnymi królowymi zostały uznane dwie aktorki: Angelina Jolie (19 proc) i Megan Fox (18 proc). Jak widać uwodzić można nie tylko głębokim dekoltem ale też seksownym spojrzeniem... Sarnie oczęta Keiry Knightley czy Audrey Tautou nie wytrzymały konkurencji.

czytaj dalej
NAJPIĘKNIEJSZA TWARZ

Wspomniana Knightley zwyciężyła za to w innej kategorii. Śliczna Keira uznana została za posiadaczkę najpiękniejszej twarzy w całym gwiazdozbiorze. Regularne rysy i ciemna oprawa oczu aktorki zapewniły jej koronę przyznaną jednogłośnie przez 18 proc mężczyzn i kobiet. Po piętach Keirze deptała gwiazda o zupełnie innym typie urody. Twarz Jennifer Aniston zdobyła "srebrny medal" z wynikiem 17 proc głosów.

czytaj dalejWŁOSY IDEALNE

Twarz Aniston została oceniona na srebro, ale w tej kategorii zasłużyła na złoto. Jen zdaniem fanów ma najpiękniejsze włosy w całym show-biznesie. Wygrała bezapelacyjnie, na co wskazuje wysoki wynik: 35 proc głosów. Długie puszyste i niesforne kosmyki Jen od lat wzbudzają zachwyt - już za czasów "Przyjaciół" to z jej zdjęciem przychodziły do fryzjerów kobiety na całym świecie. Gwiazda jest świadoma swojego atutu i nie szczędzi grosza na stylistów fryzur.

czytaj dalejNAJPIĘKNIEJSZA ZA CAŁOKSZTAŁT

Beyonce jest zwyciężczynią poszczególnych kategorii, ale "za całokształt" doceniono również inna gwiazdę. W kategorii najseksowniejszego ciała 24 proc. kobiet zagłosowało właśnie na Beyonce. Jednak mężczyźni wybrali inaczej. Dla nich to Megan Fox jest właścicielką najbardziej ponętnych kształtów. Co piąty pan to z nią najchętniej poszedłby do łóżka, gdyby partnerka dała mu wolną rękę.

czytaj dalejDO ŁÓŻKA CZY DO OŁTARZA?

Ale co innego zaciągnąć kobietę do łóżka, a co innego - przed ołtarz. Mężczyźni pragną uprawiać seks z seksbombą, ale ożenić wolą się z uśmiechniętą i bezpretensjonalną dziewczyną z sąsiedztwa. Zapytani o to, którą z gwiazd najchętniej by poślubili, panowie odpowiedzieli: Jennifer Aniston. Ironią losu, że wymarzoną żoną (rekordowe 28 proc głosów) jest gwiazda prywatnie samotna i nieszczęśliwa w miłości... Panowie nie palą się za to do ożenku z Angeliną Jolie - partnerce Brada Pitta ślubować chciałoby tylko 4 proc panów.

czytaj dalej
ONE SĄ ANTYTEZĄ PIĘKNA

A skoro już mówimy o antywzorach... Oprócz gwiazd pożądanych i wzbudzających zazdrość są też takie, które postrzegamy jako synonimy kobiecej brzydoty. Wyniki sondy potwierdzają starą prawdę: co za dużo to niezdrowo, a przesada rzadko daje dobre efekty... Najmniej atrakcyjną celebrytką jest Kate Price aka Jordan. Taki werdykt wydała trzecia część badanych obojga płci. Jak widać, podziwiamy pełne piersi i delikatną opaleniznę, ale brązowej skórze i napompowanym "melonom" mówimy stanowcze "nie!".

czytaj dalejCHUDE NIE JEST PIĘKNE

Jeżeli chodzi o figurę, pierwsze miejsce od końca zajęła Victoria Beckham. Wychudzona gwiazda jest posiadaczką najgorszej figury w opinii obojga płci. Sama Posh utrzymuje, że chude jest piękne i wkłada dużo wysiłku w drakońskie diety. Jednak otoczenie widzi w niej nie piękność, a groteskę na miarę pokracznego Golluma z "Władcy Pierścieni". Warto było tak się głodzić?