Kształtna jak klepsydra

Reklama

Najbardziej kobiecą z kobiecych figur jest klepsydra. Charakteryzuje się szerokimi biodrami i proporcjonalnie do nich szerokimi ramionami, które kontrastują z wąską talią, a całość uzupełniają krągłe piersi. Przypomina to ideał pełniejszych kobiecych kształtów popularny kilkadziesiąt lat temu, uosabiany przez legendarne 90-60-90 Marilyn Monroe. Od czasów słynnej rewolucjonistki Twiggy krągła kobiecość uważana była za niemodną, jednak już powraca na salony. Współcześnie taką figurę dumnie prezentuje Beyonce.

Okrągła jak jabłko

Jabłko według innych klasyfikacji to "O" lub "okręg". Linia krągłych bioder rozszerza się ku dużemu brzuchowi, nie oferując żadnego wcięcia w talii, ku dołowi natomiast zwęża się w stronę zgrabnych nóg. Taką sylwetkę ma pełna niespożytej energii gwiazda piosenki, ostatnio na swojej okładce ujeżdżająca tygrysa - Maryla Rodowicz.

Gruszka z cienkim ogonkiem

Przypomina także literkę A. W kwestii szerokości dominuje dolna część sylwetki: szerokie biodra i mocno zbudowane uda. Góra jest bardziej filigranowa: drobny tors zakończony jest wąskimi ramionami. Prezentujesz ten typ sylwetki? Znalazłaś się w doborowym towarzystwie. Obok ciebie zalicza się do niego Jeniffer Lopez.

Reklama

Kanciasty urok prostokąta

Ktoś, kto jest tak ostry jak jeden z Aniołków Charliego, może boleśnie zakłuć mężczyznę niejednym kantem! Drew Barrymore nie ma co prawda talii jak osa, w zasadzie nie widać tam wcięcia, za to jej ramiona harmonizują z biodrami o tej samej szerokości. Też jesteś tak zbudowana? Jesteś prostokątem, papryką lub literą H.

Seksowna jak... ogórek

To wdzięczne warzywo, jeżeli już budzi pozytywne seksualne skojarzenia, nie dotyczą one bynajmniej kobiecej anatomii... Kobiety ogórki są bardzo chude i mają długą smukłą talię. W sylwetce nie widać typowych słodkich kobiecych wybrzuszeń. Brzuch i pośladki są raczej płaskie jak u chłopczycy, za to ramiona i biodra są już po kobiecemu podobnej szerokości. Takie panie może nie imponują dorodną pupą typu Jennifer Lopez, jednak uwieść mogą najseksowniejszych i najbardziej pożądanych mężczyzn w typie Toma Cruise'a - zupełnie jak Katie Holmes.

Pietruszką być

Pietruszka to o krok od marchewki, a marchewka to raczej męska sylwetka. Być może więc lepiej odwołać się do innej typologii, porównujących figury pań z tej grupy do literki Y. Ramiona po męsku są szersze od bioder, talia jest wąska i długa. Do tego typu należy tajna agentka i dzielna wojowniczka w jednym: Angelina Jolie.

_______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Oto idealne kobiece nogi
>>> 79 najsłynniejszych "gołych" okładek

>>> ZGADNIJ, KTO TO: Są brzydkie, nie golą nóg i jedzą mężczyzn

>>> Sprawdź, co jeść i pić, żeby się nie zestarzeć