Dzięki dobremu smakowi Jackie, bo tak mówili o niej Amerykanie, wpłynęła na modę i styl swoich czasów. Poprzeczkę podniosła wysoko. Do konserwatywnego stylu lat 50. dodała elegancji i europejskiego szyku, by w latach 60. stać się dla kobiet tym, kim Sarah Jessica Parker jest dla nas dzisiaj - ikoną stylu. A rzeczy, które nosiła, stały się ponadczasowe.

Klasyczne chanelowskie garsonki, które Jackie rozsławiała jako Pierwsza Dama. Noszą je dziś zarówno urzędniczki Unii Europejskiej, jak i gwiazdy zdobiące okładki prestiżowych magazynów mody: Uma Thurman, Nicole Kidman, Vanessa Paradis.

Sukienka na szerokich ramiączkach z niedużym łódkowatym dekoltem, dopasowana w talii, która stała się najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym fasonem wszech czasów. W podobnej, choć nieco krótszej Sharon Stone przeszła do historii kina. Chodzi oczywiście o słynną scenę przesłuchania z "Nagiego instynktu".

Toczki i płaszcze z wełny przepasane w talii to też styl Jackie. Do tego torebka na pasku zaprojektowana przez Gucciego. Model jest dzisiaj znany pod nazwą "Jackie O". Całość uzupełniały ciemne, zasłaniające nieomal pół twarzy przeciwsłoneczne okulary. Jackie nosiła je, by ukryć się przed wścibskimi dziennikarzami, których nie znosiła. I tak przypadkiem wykreowała modę na ogromne oprawki, a także na noszenie ich na głowie.

Ale do tego, żeby stać się prawdziwą ikoną stylu, nie wystarczy tylko dobry smak i zasobny portfel. W wylansowaniu słynnego "stylu Jackie" pomógł projektant z Hollywood - Oleg Cassino. To on namówił Pierwszą Damę Ameryki, by nosiła stroje z naturalnych tkanin - lnu i wełen. Szył dla niej żakiety o długości do talii i spódnice do kolana. Przekonał Jackie, by ożywiła pastele ostrymi kolorami. Dbał, by jego najważniejsza klientka miała wyjątkowe kreacje na specjalne okazje, jak suknia "wyborcza" - w czerwono-niebieskie pasy, z szerokim, podkreślającym talię paskiem w gwiazdki, ozdobiony napisem "Kenedy". Kiedy Metropitan Museum zorganizowało wystawę poświęconą Jackie, to właśnie ta kreacja była najpopularniejszym eksponatem.