Zapytaliśmy o to cztery polskie bizneswoman. I okazuje się, że kobieta interesu chcąc robić dobre wrażenie, wcale nie musi od razu rezygnować z własnego stylu, a przede wszystkim najważniejszego… kobiecości.

BIZNESOWO

Magda GESSLER

Restauratorka, malarka i dekoratorka. Stworzyła ponad 20 restauracji, m.in. warszawską Ale Glorię, Fukiera i Zielnik, poznańską Bażanciarnię i wrocławską Jadkę. Z mężem Waldemarem Kozerawskim prowadzi pensjonat i klinikę medycyny estetycznej Willa Uciecha w Nałęczowie.

Kobiety myślą, że osiągną sukces, jeśli będą wyglądały i zachowywały się jak mężczyźni. A najlepszy zestaw dla bizneswoman to elegancki kostium, szpilki i piękne pończochy. Dekolt i mini nie powinny prowokować. Ale nie bójmy się eksperymentów z modą.


Bożena BATYCKA
Projektantka torebek i biżuterii z bursztynu, właścicielka firmy BATYCKI produkującej galanterię skórzaną. W całej Polsce otworzyła już 10 sklepów firmowych.

Podoba mi się sportowa elegancja, pewien zamierzony luz. Na oficjalne spotkania zakładam garnitur i szpilki. Buty nie muszą być takie jak torebka. Niezawodnie sprawdza się bursztynowa biżuteria. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej czuję się w beżach, białym, ecru i czerni.1. Max Mara, 845 zł; 2. Zara, 189 zł; 3. Mango, wzór; 4. Mango, wzór; 5. Zara, 189 zł


SŁUŻBOWO

Ilona FELICJAŃSKA
Prezes firmy "Felicjańska Media”, modelka, wicemiss Polonia w 1993 r. Zajmuje się produkcją pokazów mody, a przy okazji organizuje akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci. W najbliższej przyszłości zamierza przekształcić akcję "Niezapominajka” w fundację. Współautorka pierwszego polskiego talk-show „Na każdy temat”.

Preferuję biznesowy minimalizm. Na co dzień zakładam dżinsy i eleganckie koszule lub cienkie golfy. Często wkadam również wąskie spódnice do kolana i brązowe lub granatowe materiałowe spodnie. Do tego ogromne torby, w których mieści się laptop. Jestem świadoma swojej kobiecości, dlatego zakładam buty na wysokim obcasie. Dodają mi odwagi. Jeśli mam kłopot z dopasowaniem poszczególnych elementów garderoby, ubieram się skromnie i prosto.

1. Mango, wzór; 2. Zara, 149 zł; 3. Magnet, 340 zł; 4. Wallis, wzór; 5. Aldo, wzór; 6. Aldo, wzór


WIECZOROWO

Teresa ROSATI
Projektantka mody. Pierwszą swoją kolekcję pokazała w 1998 roku w Zachęcie. Potem było już tylko lepiej. Kolekcje autorskie, pokazy w Paryżu, Sankt Petersburgu, Mediolanie i Rzymie. Wyróżniona tytułem Kobiety Wybitnej przez Europejskie Forum Właścicielek Firm przy polskim Business Center Club. Żona prof. Dariusza Rosatiego, posła do Parlamentu Europejskiego.

W tym sezonie mamy błyszczeć. Modna jest czerń, złoto, srebro i fiolety. Suknia obszyta cekinami nigdy nie była bardziej na czasie. Warto pamiętać, że prawdziwa elegancja zawsze podąża pół kroku za modą. A przestrzeganie zasad dress code’u jest świadectwem klasy i dobrych manier.


1. Magnet, 55 zł; 2. Teresa Rosati, 450 zł; 3. TaraJarmon, 1259 zł; 4.Teresa Rosati, 190 zł; 5. Manbur, 129 zł; 6. Aldo, wzór