Dzięki temu, że tyle teraz jest fasonów, kolorów, wzorów i grubości, rajstopami możemy sprawić, żeby nogi wydawały się dłuższe, krótsze, bardziej lub mniej smukłe. Są też takie, które potrafią modelować sylwetkę, np. spłaszczyć brzuch i wyszczuplić biodra. W tym sezonie nosi się rajstopy z grubszych tkanin, jednokolorowe lub delikatnie ażurowe. Często do obcisłych spódnic i spodni, dlatego najlepiej bez klina.

Na czasie są nieśmiertelne pończochy lub rajstopy, które je imitują. Ich kolorystyka powinna być zbliżona do koloru ubrania. Wiosenna moda stawia na czernie, grafity, ciemne i stalowe szarości, śliwkowe i bakłażanowe fiolety, a także głębokie, czekoladowe brązy. Prawdziwym hitem są rajstopy w sprayu, idealne na upalne, letnie dni. Niemodne są już pstrokate wzory, kraty, kwiaty i mocno zarysowane pasy. W złym stylu są rajstopy dające efekt mocno opalonych nóg. Odchodzi się także od kabaretek.


Dobry wybór, ale...


Na zgrabnych i smukłych nogach ciemne i delikatnie ażurowane rajstopy są strzałem w dziesiątkę. Świetnie wyglądają z dzianinową górą. Moja uwaga dotyczy jednego: zestaw - choć poprawnie skomponowany - zdecydowanie nie nadaje się na zakupy. Na imprezę w klubie owszem, ale na pewno nie na co dzień.

Zebra pogrubia


Poziome paski optycznie pogrubiają nogi. Legginsy, choć nadal modne, zostawmy na lato. Radziłbym założyć kryjące, ciemnoszare bądź stalowe grubsze rajtuzy, które świetnie "zagrają” z grubą spódniczką. Jeśli wzór, to tylko subtelniejszy i pionowy, bo taki wyszczupla.

Tylko dla smukłych nóg


Rajstopy mają modny kolor i pasują do reszty stroju. Ale nie każde nogi dobrze wyglądają w mocnych, monochromatycznych barwach. Jeśli nogi nie są proporcjonalnie zbudowane, można wyeksponować tylko "najbezpieczniejszy” ich fragment: od kolana do połowy łydki. Tak jak zrobiła to dziewczyna na zdjęciu. Brawo.

Duże wzory nie są modne

Niemodny wzór. Barwne, zdecydowane desenie obowiązywały w zeszłym sezonie. Tutaj najlepiej sprawdziłyby się rajstopy kryjące w jednolitym kolorze, na przykład w niebieskim, który idealnie skomponowałby się z dżinsami. Strój ciekawie mógłby wyglądać w zestawieniu z rajstopami w odważnym czerwonym kolorze maku.
Chude nogi wolą jasne kolory


Czarne, półkryjące, klasyczne rajstopy sprawiają, że chude nogi wydają się jeszcze chudsze. Proponuję zamienić je na cieliste bądź czarne, ale koniecznie przezroczyste. Kobiety o tak szczupłych nogach mogą poszaleć z wzorami. Nawet tymi w formie poziomych szlaczków, które wizualnie dodadzą centymetrów. Ale warto pamiętać, że decydując się na wzorzysty dół, należy zadbać, aby góra była gładka. To pozwoli uniknąć niegustownej pstrokacizny.
Robert Krupiński, stylista
Pracował m.in. z Iloną Felicjańską, Kasią Klich, Patrycją Woy, Natalią Kukulską, Tomaszem Kammelem i Piotrem Adamczykiem