• Jajka
  5
  4
  Przez ostatnie kilkadziesiąt lat jajka miały poważne problemy wizerunkowe. Zarzucano im, że w istotnym stopniu podnoszą poziom cholesterolu we krwi, przyczyniając się do rozwoju miażdżycy, a jakby tego było mało, mogą wywołać silną alergię u małych dzieci. Zbliża się Wielkanoc, pora więc rozwiać wątpliwości. Fakty i mity na temat jajek komentuje Małgorzata Chylewska, ekspert ds. żywienia w firmie cateringu dietetycznego LightBox.
 • Wielkanocny obiad
  3
  Cały świat przygotowuje się do Wielkanocy. Jedni pałaszują czekoladowe zające, inni przyrządzają i ozdabiają jaja na 100 sposobów. Opis wielkanocnych zwyczajów kulinarnych, które panują w różnych zakątkach Europy, przygotowała platforma PizzaPortal.pl, największy serwis do zamawiania jedzenia online.
 • Dziewczynka zbierająca jajka w Wielkanoc
  15
  Już niebawem będziemy mogli cieszyć się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu świątecznym – Wielkanocą. W Polsce kojarzy się ona przede wszystkim z postem, „święconką” i uroczystym śniadaniem. Nie wszędzie jednak święto to obchodzi się tak samo. W Anglii jest to okazja do zabawy w gronie rodziny i znajomych na ulicznych festynach. W Niemczech natomiast to czas drobnych podarków, szukania czekoladowych jajek i palenia ognisk.
 • Potrawy na wielkanocnym stole
  1
  7
  Aż 78 proc. badanych wskazało, że na ich Wielkanocnym stole pojawią się jajka z majonezem – wynika z danych firmy Mosso. Popularne są również sałatka warzywna, pasztet, barszcz biały oraz sernik.
 • Chuligańskie wybryki w lany poniedziałek
  12
  Kilka sygnałów o oblewaniu wodą w Łodzi przechodniów przez grupy młodzieży odebrała w lany poniedziałek policja. 63-letnia kobieta idąca chodnikiem została oblana wodą wylaną przez okno w bloku. Kobieta tak się zdenerwowała, że pomocy musiało jej udzielić pogotowie.Z kolei młoda dziewczyna, która uciekała przed grupą z wiadrami wpadła pod samochód.
 • Tradycyjna wielkanocna kąpiel w zanieczyszczonej Manila Bay na Filipinach
  2
  Katolicy i wyznawcy prawosławia na całym świecie obchodzą Wielkanoc. Zapraszamy na fotograficzną podróż po wielkanocnych zwyczajach - od mszy i nabożeństw po kąpiele w morzu i tradycyjne parady.
 • Kard. Dziwisz poprosił Polaków o dar dla Jana Pawła II
  12
  Do pojednania między ludźmi wezwał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką w Krakowie. Kardynał prosił, by pojednanie było darem dla Jana Pawła II przed jego beatyfikacją.
 • Jajka
  1
   Nowej generacji jaja - wzbogacone o m.im. witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3- opracowują wrocławscy naukowcy. Z takich jaj doskonałych powstaną później - pierwsze na rynku - "jajeczne" suplementy diety, pomocne w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnych.
 • Kard. Dziwisz: Chrystus potrzebuje kapłanów ubogich
  4
  Chrystus potrzebuje kapłanów ubogich, dla których jedynym bogactwem jest On sam - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w Wielki Czwartek podczas mszy w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
 • Triduum Paschalne w Kościele katolickim
  W Wielki Czwartek rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego. Od tego dnia do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w swojej historii: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.
 • Większość Litwinów kojarzy święta wielkanocne z rozpoczynającą się wiosną
  2
  Dwóm trzecim Litwinów (65,8 proc.) Święta Wielkanocne kojarzą się bardziej z wiosennym przebudzeniem przyrody niż religią - wynika z przeprowadzonego w miastach sondażu, który zamieszcza w poniedziałek tygodnik "Veidas".
 • Rozpoczął się Wielki Tydzień wiernych obrządków wschodnich
  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich rozpoczęli obchody Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej, poprzedzającego Wielkanoc. W tym roku przypada ona u nich 24 kwietnia - po raz drugi z rzędu w tym samym czasie, co u katolików.
 • Leszek Czarnecki

  Czarnecki utopił szefa KNF. Czy sam ocaleje? Taśmy mogą podważyć decyzje Komisji

 • Stefan Niesiołowski

  Niesiołowski o pomniku Kaczyńskiego: Kompromitacja. Jak inne pomniki sławiące fałszywy kult, będzie zniszczony

 • Siedziba KNF

  Mecenas, którego zatrudnienia miał się od Czarneckiego domagać szef KNF: W tej chwili jestem po prostu zły

Zobacz więcej