Najnowsze badania obalają ten mit - w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie!

Reklama

Takie herezje ogłosił dr Vincent Egan z University of Leicester na łamach British Journal of Psychology. Do obalenia znanego mitu posłużyło mu badanie, w którym 240 bywalców barów i kawiarni wszelkiej maści (kobiety i mężczyźnie w wieku od 18 do 70 lat) zostali poproszeni o ocenę wieku i atrakcyjności osób na specjalnie przygotowanych fotografiach.

Połowa respondentów była już w stanie wskazującym na spożycie napojów wyskokowych, przy czym stopień upojenia badacze określali między innymi za pomocą czterostopniowej skali: od "zrelaksowany i życzliwy", przez "otępiały bądź rozhamowany" i "hałaśliwy i nadmiernie ekspresyjny", aż po "wyraźnie pijany".

Wyniki były dość zaskakujące. Rozanieleni kilkoma drinkami goście lokali nie byli wcale bardziej wyrozumiali w ocenie damskich wdzięków. Wręcz przeciwnie. Kobiety ze zdjęć były w ich oczach mniej atrakcyjne, niż w oczach trzeźwych badanych. W dodatku nie zaobserwowano pomyłek w typie przytoczonej przez nas anegdotki - nawet bardzo pijani mężczyźni nie mylili się w ocenie wieku damy na zdjęciu bardziej, niż trzeźwi.

Nie licz więc, że jego drink odejmie ci lat i doda urody. Lepiej, by facet, na którego polujesz, trzeźwo patrzył na świat...

______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Wszyscy jesteśmy alkoholikami
>>> Jaką kobietą będziesz po sześćdziesiątce
>>> Spowiedź erotomana