Życie Callie Rogers zmieniło się dosłownie z dnia na dzień. Jednego dnia była zwykłą 16-latką, następnego - milionerką. Jej wygrana na loterii wyniosła blisko 2 miliony funtów (blisko 10 milionów złotych. W 2003 roku stała się drugą najmłodszą osobą, która wygrała na loterii.

Reklama

PIENIĄDZE I ZAKUPY SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ

Callie postąpiła tak, jak, przynajmniej w deklaracjach - postąpiłaby większość z nas. Za ponad pół miliona funtów kupiła i wyposażyła dom dla siebie, dla swoich dziadków i dla swojej babci. Nie ustawała w chęciach uszczęśliwienia swoją wygraną wszystkich naokoło. Ponad ćwierć miliona funtów wydała na drogie samochody, podarki i pożyczki dla członków rodziny. Prawie 200 tysięcy - na podarki dla swojego chłopaka. Założyła fundusz dla swoich dzieci. Nie zapominała o sobie. Wybrała się na luksusowe wakacje, kupowała kreacje u drogich projektantów, operacyjnie powiększyła sobie piersi. Wszystko jak w bajce? Ale bajką to nie było.

"Ja tylko chciałam uczynić ludzi szczęśliwymi za pomocą pieniędzy, które na nich wydawałam. Ale to nie uszczęśliwiło mnie. Rozpaczałam, gdyż ludzie byli ze mną tylko dla moich pieniędzy".

Wkrótce po wygranej dziewczyna nawiązała burzliwy związek z kryminalistą Nicky Lawsonem, z którym ma dwójkę dzieci. Wkrótce pojawiły się problemy. Zarzuty pod adresem partnera, że próbował ją okraść i sypiał z jej młodszą siostrą oraz skazanie go na dwa lata więzienia pchnęły ją do zamachu na własne życie. Dwukrotnie próbowała się zabić: najpierw za pomocą tabletek nasennych. Następnym razem podcięła sobie żyły.

Reklama

22-letnia Callie obecnie stoi na krawędzi bankructwa. Sprzedaje swój drogi dom, mieszka z matką i jeździ używanym samochodem. Brakuj jej na zapłacenie rachunków i tylko dzięki trzem różnym pracom ledwo związuje z koniec z końcem. Twierdzi jednak, że cieszy się, że jest biedna.

Reklama

"Teraz, gdy wszystko odeszło, mam szansę znaleźć szczęście. Wygrana przyniosła mi tylko nieszczęście. Zrujnowała moje życie" - mówi Callie. I ostrzega innych marzących o wygranej, szczególnie tych młodych, o słabej psychice. Jej zdaniem mogą nie wytrzymać presji. Tak jak ona sama. "Chciałabym nigdy nie wygrać" - mówi.

____________

NIE PRZEGAP:

>>> Osiem magicznych zasad odchudzania
>>> Zjedz sushi z nagiej modelki
>>> Od 60 lat codziennie rano daje żonie różę