Ashly Covington w domu nawet nie kiwnie palcem. Wszelkie prace domowe mogłyby zaszkodzić jej dłoniom. A tego nie chce, bo kiwaniem palcem zajmuje się zawodowo: za modeling części ciała zarabia od 300 dolarów za dzień do kilku tysięcy za godzinę. Za takie pieniądze rezygnacja z prania i sprzątania to małe wyrzeczenie. Jej dłonie, a czasem również nogi i stopy biorą udział w wielu kampaniach reklamowych. Dlatego musi o nie odpowiednio dbać. „Większość osób po skończonej pracy może przestać o niej myśleć. Ale nie my. Nasze części ciała muszą być bez skazy. Nawilżam dłonie od 20 do 30 razy dziennie i przez 90 procent czasu noszę rękawiczki” – opowiada Covington.

TO JEST CIĘŻKA PRACA

Praca modela części ciała jest inna, niż potocznie się wydaje. „Ludzie mają wyidealizowany obraz modelingu części ciała. – mówi Danielle Korwin, szefowa nowojorskiej agencji specjalizującej się w modelach części ciała.

Myślą, że wystarczy ustawić się do zdjęć. A takie pozowanie bywa wymagające: model musi wiedzieć, jak pozować, by dobrze wyjść na zdjęciach. Charakteryzować się cierpliwością i inwencją. Musi być gotów na trzymanie np. rąk w jednej pozycji przez wiele godzin i potrafić spełniać wymagania fachowców, na przykład potrafić „uśmiechnąć” się stopą.

KARIERA STOI OTWOREM

Takie części ciała musza nie tylko być piękne, ale potrafić wyrazić odpowiednie emocje. Potwierdza to James Furino, który grał ręce Matthew Perry’ego w „Przyjaciołach” i Daniela Craiga w filmie o agencie 007. „Producenci wydają setki tysięcy dolarów na przygotowania, przylatują z drugiego końca kraju, żebyś mógł odpowiednio zgnieść babeczkę” – opowiada Furino.

Nie zawsze modele części ciała pozostają anonimowi: czasem również oni stają się gwiazdami. Tak stało się z Kimbrą Hickey, której ręce zostały uwiecznione na okładce książki pt. „Zmierzch”. Fani opowieści o wampirach traktują Hickey jak gwiazdę i proszą ją o autografy. Robią sobie również z nią pamiątkowe zdjęcia – z nią, a nie tylko z jej pięknymi dłońmi.

____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Pij piwo, a wzmocnisz swoje kości
>>> Pijące kobiety mają lepsze życie erotyczne
>>> Za sprośne sms-y można trafić za kratki