Są w życiu co najmniej trzy sytuacje, w których nie wolno ci rozpuścić języka, nawet jeśli straszliwi cię korci. Trzymaj go za zębami, żeby nie wyjść na plotkarę i nie zaszkodzić innym, a co gorsza - samej sobie.

Reklama

MASZ ROMANS Z PRZYSTOJNIAKIEM Z SĄSIEDNIEGO DZIAŁU

Nie ma rzeczy, o której chętniej się plotkuje, niż o miłosnych perypetiach współpracowników. Jeśli więc przydarzył ci się romans w pracy (a sporo z nas o nim marzy), powstrzymaj język na wodzy. Miło podzielić się swoją radością z koleżanką lub kolegą, ale pamiętaj, że stawką jest twoje być albo nie być w firmie. Wiele organizacji nie toleruje romansów pomiędzy pracownikami.

PLANUJESZ ZMIENIĆ PRACĘ

Każdy czasem popsioczy na firmę lub szefa i poodgraża się planami rzucenia tego wszystkiego w diabły. Lecz jeśli na poważnie myślisz o zmianie pracy i już szukasz nowej, trzymaj język za zębami. Jeśli sprawa się wyda, masz szansę odejść z obecnej szybciej, niż planowałaś.

ZWOLNILI TWOJEGO KUMPLA

Wiadomo, martwisz się o niego, kryzys szaleje i może być mu ciężko ze znalezieniem nowej posady... Ale to w dalszym ciągu bardziej jego niż twoja sprawa. Obojętnie, jak świetlane przyświecają ci intencje, nie zdradzaj nigdy sekretów bliskich ci osób. To do nich należy decyzja, jakie szczegóły ze swojego życia chcą ujawnić.