Inne
Reklama

W KINACH

[Rec], horror, reż. Jaume Balaguero, Paco Plaza, wyst. Manuela Velasco, Javier Botet, Manuel Bronchud

Inne

Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców - od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą, zamienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać...

Uprowadzona, sensacyjny, reż. Pierre Morel, wyst. Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace

Inne

Bryan jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.

Chaotyczna Anna, dramat, reż. Julio Medem, wyst. Manuela Velles, Charlotte Rampling, Asier Newman, Nicolas Cazale

Inne

Bohaterką opowieści jest młoda dziewczyna, która razem ze swoim ojcem hipisem mieszka na Ibizie. Dziewczyna, początkująca malarka, musi jednak opuścić sielską wyspę i przenieść się do Madrytu, gdzie łatwiej jej będzie zrobić karierę. Razem z nią podróżujemy w czasie - widzimy cztery lata z jej życia między 18 a 22 urodzinami. Okaże się, że Anna tak naprawdę żyje życiem młodych kobiet, które zginęły tragicznie - każda w wieku 22 lat. Teraz stały się częścią jej nieświadomej pamięci, częścią chaosu, który z dnia na dzień pochłania ją coraz mocniej.

KSIĄŻKI

Betonowy ogród, Ian McEwan, Znak

Inne

Debiutancka powieść Iana McEwana, która przyniosła mu rozgłos, uznanie krytyki i sławę makabrysty. To gęsta, intensywna opowieść o czwórce dzieci, które po odejściu rodziców stopniowo przyjmują ich role. Zawieszone pomiędzy światem dzieciństwa i dorosłości dryfują przez dni sennego, upalnego lata. W pełnej erotycznego napięcia atmosferze odizolowanego domu dojrzewają do własnej tożsamości, odkrywają seksualność i próbują odnaleźć się w relacjach z sobą i światem.

Reklama

cena: 24 zł

Małżeństwo: krucha więź. W poszukiwaniu partnerstwa i trwałości, Augustus Y. Napier, ZnakInne

W dzisiejszych czasach małżeństwo stało się chyba najpopularniejszą formą psychoterapii - stosowaną doraźnie i często bez głębszego zastanowienia. Łudzimy się, że odmieni ono nasze życie i sprawi, że poczujemy się lepiej. Współmałżonek ma zaspokoić samotność, dać nam siłę, gdy czujemy się słabi, i pocieszyć, gdy dopada nas smutek. Bycie z kimś "dopóki nas śmierć nie rozłączy" jest jednak wielkim wyzwaniem i niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Co zrobić, aby małżeństwo było trwałe? Jak sprawić, by związek był naprawdę partnerski? Napier na przykładzie swoich pacjentów oraz własnym wnikliwie analizuje poszczególne etapy związku, pokazuje problemy, jakie mogą się pojawiać i podpowiada, jak sobie z nimi poradzić.

cena: 33 zł
Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo, Norman Davies, Znak


Inne

Jeśli ktokolwiek mógł napisać coś nowego o II wojnie światowej - przedstawić nowy sposób patrzenia na nią - to właśnie Norman Davies. Autor bestsellerowego "Powstania' 44" i odkrywczej syntezy historii Polski, czyli "Bożego igrzyska", dokonał tego w fascynujący i pouczający sposób. "Europa walczy 1939-1945" to udana realizacja na pozór niewykonalnego pomysłu: przedstawienia w jednej książce wszystkich aspektów II wojny światowej w Europie. Efektem jest zapierająca dech w piersiach, odkrywcza panorama historii kontynentu. Davies przedstawia całościową wizję konfliktu i demaskuje stronniczość jego dotychczasowego postrzegania.

cena: 76 zł
Niezrównane usługi swata z Périgord, Julia Stuart, Prószyński i S-ka


Inne

Przezabawna miłosna komedia omyłek w uroczej francuskiej scenerii - dla już zakochanych i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że miłość czeka na nich tuż za rogiem.

cena: 28 zł


MUZYKA
Co Ty Królu Złoty, Monika Borys, Warner Music Poland

Inne

Come back Moniki Borys! Epka ze znanymi przebojami lat 80-tych znanej piosenkarki i aktorki. Nowe aranżacje - nowe bity, miedzy innymi przez didżeja Adamusa.

cena: 15 zł

D.a.n.c.e., Kombii, Universal Music Group

Inne

Pierwszy w historii zespołu album z remiksami znanych utworów Kombii zremisowanych przez najlepszych polskich i zagranicznych producentów przebojów. Materiał utrzymany w konwencji taneczno-klubowej zawiera wiele elementów charakterystycznych dla brzmienia zespołu, a z klubowymi bitami scala go dojrzale brzmiący wokal Grzegorza Skawińskiego.

cena: 35 zł


DVD

Ogród Luizy, dramat, reż. Maciej Wojtyszko, wyst. Marcin Dorociński, Kinga Preis, Jerzy Satanowski, Patrycja Soliman, Krzysztof Stroiński

Inne

Historia uczucia bezinteresownego, bez granic, ponad wszystko. Opowieść, dzięki której stwierdzenie, że w miłości wszystko jest możliwe, nabiera innego wymiaru. Ponieważ w miłości przecież wszystko jest możliwe. Tytułowa Luiza (Patrycja Soliman) to wrażliwa, samotna, stojąca u progu rodzącej się kobiecości dziewczyna. Fabio (Marcin Dorociński) to przestępca, człowiek żyjący wbrew prawu i ponad prawem. Tych dwoje już od pierwszego spotkania, mimo dzielących ich światów, połączy silna więź. Najpierw przelotnej znajomości, następnie przyjaźni, a potem...?

cena: 46 złAż poleje się krew, reż. Paul Thomas Anderson, wyst. Paul Dano, Daniel Day-Lewis, Barry Del Sherman, Ciaran Hinds, Kevin J. O'Connor, David Warshofsky

Kalifornia, początek XX wieku. Niezależni poszukiwacze złóż nafty - Daniel Plainview i jego syn - docierają do niewielkiego miasteczka Little Boston, w którym rządy sprawuje charyzmatyczny, chorobliwie ambitny kaznodzieja Eli Sunday. Plainview trafia na bogate źródło ropy. Bezwzględna rywalizacja prowadzi mroczną, przerażającą i gorzką drogą wprost do otchłani szaleństwa.

cena: 56 zł

WYDARZENIAWARSZAWA

16 sierpnia-16 września, Wystawa "Warszawa nocą - Warszawa nieznana", Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31

Wystawa fotografii Warszawy widzianej oczami młodych i aktywnych ludzi.

18-23 sierpnia, 5. Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa 2008, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

OFF/ON to jeden z najważniejszych festiwali filmowych Warszawy. Jubileuszowa 5. edycja zaproponuje głębsze spojrzenie na Europę. Każdy z dni OFF/ON poświęcony będzie innej jej części. Koncerty, wystawy fotograficzne dopełnią bogaty program filmowy, zaglądając w różne zakątki naszego kontynentu.

Program festiwalu

18-24 sierpnia, Praski Przegląd Teatralny Hajdpark 2008, Teatr Wytwórnia, ul. Ząbkowska 27/31 (wejście od ul. Markowskiej)

III edycja Hajdparku zaskoczy widzów odważnymi tematami, współczesną dramaturgią, nocnymi pokazami fotografii i malarstwa artystów z całego świata, a także nowoczesnym fotoplastikonem. W ciągu siedmiu wieczorów zostanie wystawionych 12 przedstawień, w tym wyróżniony w tegorocznym finale XIV Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej spektakl "Nic co ludzkie" Sceny Prapremier InVitro. Lubelski zespół sięgnął po zeznania świadków pogromu kieleckiego, więźniów KL Auschwitz-Birkenau oraz fragmenty książki Jana Tomasza Grossa "Strach” i stworzył przejmujący spektakl, rozgrzebujący to, co zostało w Polsce przemilczane.

Program festiwalu

20-21 sierpnia, 8. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu 2008, Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 2

W tym roku w programie festiwalu znajdą się przedstawienia teatrów z Japonii, USA, Rosji, Anglii i Polski. Swój przyjazd potwierdzili twórcy teatru z Indii, Korei, Izraela i Francji. Niewątpliwym wydarzeniem będzie premiera spektaklu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Wystąpią m.in. Teatr Formy, Licedei Theatre, Gregg Goldston, Bartłomiej Ostapczuk, Nola Rae.

POZNAŃ

14-17 sierpnia, II Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, Rynek Starego Miasta

Impreza promująca sztukę kulinarną Wielkopolski i innych regionów. Festiwal składa się z kilku elementów - jarmarku dobrego smaku, sceny dobrego smaku i muzyki w dobrym smaku, konkursu na polską nalewkę roku oraz kuchni dobrego smaku. Impreza dla ucha, ducha i brzucha.

16-23 sierpnia, XV Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, C.K. Zamek - Dziedziniec Różany, ul. św. Marcin 80/82

WROCŁAW

16 sierpnia, Creamfields 2008, lotnisko w Szymanowie

Największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej i klubowej Creamfields po raz kolejny zawita do Polski. W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy: Juan Atkins, Hernan Cattaneo, Dave The Drummer, John Digweed, DJ Sasha, Goldie, Eddie Halliwell, Valentino Kanzyani, Moshic, Pendulum, Plump DJs, Vitalic.

Więcej

15-17 sierpnia, Dni Twierdzy Kłodzkiej 2008, Twierdza Kłodzka, ul. Grodzisko 1

Dni Twierdzy Kłodzkiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Dolnego Śląska. Jak co roku Dni Twierdzy obfitować będą w szereg ciekawych wydarzeń m.in. jarmark pod twierdzą, koncert rokowy zespołów Happysad i Hurt. W tym roku święto będzie obchodzone w sposób szczególny, gdyż wspólnie z ośmioma innymi miastami Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej przygotowano cykl rekonstrukcji historycznych wzdłuż całego pogranicza.

TRÓJMIASTO

14 sierpnia, Eric Clapton, Gdynia, Skwer Kościuszki, wejście od godz. 15.00