One na prawdę nie czują obciachu. Niedawno Mary-Kate trafiła na listę najgorzej ubranych kobiet, przygotowaną przez kultowego krytyka Mr. Blackwella, ale niewzruszona ogłosiła, że razem z siostrą napisze poradnik o modzie.

"Influence", bo taki tytuł będzie miała książka Olsenek, to zbiór ekskluzywnych zdjęć Ashley and Mary-Kate zrobionych przez fotografa Rankina, i wcześniej niepublikowanych wywiadów z dziewczynami na temat ich kolekcji.

Znajdzie się tam również miejsce na opisy dokonań zaprzyjaźnionych projektantów - Boba Colacello, Terry'ego Richardsona and Jacka Piersona.

"W książce opowiadamy o najbardziej interesujących, utalentowanych i kreatywnych osobach ze świata mody. To oni wyznaczają trendy i są dla nas inspiracją" - powiedziała podczas konferencji prasowej Ashley Olsen.

Jeśli książka sióstr będzie tak "atrakcyjna", jak proponowane przez nich stroje, to ich wydawca może być niemiło zaskoczony. Chyba, że z założenia "Influence" ma zabić nudę, gdy czekamy przy kawiarnianym stoliku na spóźnialskiego chłopaka.