Zdobywczyni Oscara za rolę w filmie "Godziny" w 2002 roku, australijska aktorka Nicole Kidman pojawiła się na tegorocznej ceremonii ze swoim mężem Keithem Urbanem. Para nie odstępowała się na krok. Były ku temu dwa powody. Po pierwsze Nicole miała na szyi 1,399- karatowy naszyjnik z diamentów projektu L'Wrena Scotta, a po drugie żona Urbana jest w ciąży. Nic więc dziwnego, że nie spuszczał jej z oczu.

James McAvoy, znany z filmu "Pokuta" na oscarowej gali pojawił się w towarzystwie swojej żony aktorki, Anne-Marie Duff. O Jamesie mówi się, że ma nieodciętą pępowinę i jest bardzo związany ze swoją mamą. Jednak podczas rozdawania Oscarów patrzył tylko na Anne.

Są małżeństwem od trzech lat, ale zachowują się, jakby byli na pierwszej randce. Modelka Heidi Klum i czarnoskóry wokalista Seal zostali okrzyknięci najpiękniejszą parą oscarowej gali.

Podstarzały, ale nadal przystojny George Clooney pojawił się na czerwonym dywanie w towarzystwie swojej nowej dziewczyny Sarah Larson. Para nie może się jeszcze pochwalić nadal rocznym stażem, ale wszystko wskazuje na to, że to może być miłość. Clooney nigdy wcześniej nie przyprowadził ze sobą na rozdanie Oscarów żadnej kobiety. Sarah miała na sobie suknię od Valentino. Czyżby prezent od ukochanego?

Asystentka z "Diabeł ubiera się u Prady", aktorka Anne Hathaway w czerwonej sukni, podobnej do kreacji Heidi Klum, przyszła pod rękę ze swoim chłopakiem Włochem, Raffaellem Follierim. W przeciwieństwie do swojej filmowej bohaterki, Hathaway najwidoczniej bardziej zależy na miłości niż na pracy. I dlatego ich związek trwa od trzech lat.

Sweeny Todd, czyli nominowany do Oscara Johnny Depp pozował do zdjęć w towarzystwie swojej żony, Vanessy Paradis. Para była w szampańskim nastroju. Na pytanie dziennikarzy - "co macie dziś na sobie", Depp odpowiedział - "ubranie" i dopiero po chwili dodał, że jego garnitur ma metkę Armaniego.

Suknia z piórami ciężarnej Jessiki Alby nie zachwyciła krytyków mody, ale narzeczony aktorki, Cash Warren i tak był w nią wpatrzony jak w obraz.

Aktor Patrick Dempsey tak blisko trzymał się swojej żony, Jillian Fink, że kilkakrotnie nadepnął jej na suknię od Versace. W pewnym momencie Jillian miała tego dość, odwróciła się do męża i najłagodniej jak potrafiła powiedziała z przekąsem - "rób tak dalej".

Harrisonowi Fordowi na czerwonym dywanie towarzyszyła jego długoletnia partnerka aktorka Calista Flockhart, znana z serialu "Ally McBeal". Para poznała się w 2002 roku na rozdaniu Złotych Globów. Calista wylała wtedy na Forda wino i od tego momentu są nierozłączni.