Przechadzające się po czerwonym dywanie przed Kodak Theatre gwiazdy postawiły na zdecydowane kolory. Oprócz czerwieni pojawiły się też energetyczne fiolety - Cate Clanchett w kreacji Dries Van Noten , zielenie - Amy Adams w sukni Proenza Schouler i ciemne odcienie bordo - Jessica Alba w kreacji Marchesy.

Nie zabrakło też klasycznej czerni. Penelope Cruz zdecydowała się na ciemną suknię Chanel, Hilary Swank zadawała szyku w kreacji Versace, zaś spodziewająca się pierwszego dziecka Nicole Kidman skryła brzuszek pod suknią Balanciagi.

Nie obyło się też bez jaśniejszych akcentów. Marion Cotillard odebrała Oscara za rolę Edith Piath w białej "syrence” projektu Jeana Paula Gaultiera. Rene Zellweger zakładając połyskującą srebrem suknię, dochowała wierności swojej ulubionej projektantce Carolinie Herrerze, a Cameron Diaz znów zachwyciła urodą w bladoróżowym arcydziele spod igły Johna Galliano.

Okazało się jednak, że gwiazdy nie stroją się tylko dla własnej próżności. Heidi Klum swoją olśniewającą suknię od Johna Galliano zaraz po oscarowej gali przekaże na licytację, z której dochód zasili organizację walczącą z chorobami serca wśród kobiet.

Zobacz kreacje gwiazd