Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, większość mężczyzn jest gotowa poprosić dziewczynę o rękę 2 lata, 11 miesięcy i 8 dni od pierwszej randki. Ale ich wybranki niecierpliwie przebierają nogami, w oczekiwaniu na pierścionek, po 2 latach, 7 miesiącach i 24 dniach związku - podaje "Daily Mail".

"Mężczyźni padają na kolana przed wybranką, kiedy zbliża się trzecia rocznica związku. Jeśli jednak skorzystają z badań socjologów i będą sprytni, oświadczą się kilka miesięcy wcześniej. Wtedy najbardziej wzruszą i ucieszą swoją ukochaną" - mówi Alexandra Campos z The National Wedding Show, która prowadziła badania.

Co dziesiąty mężczyzna, który wziął udział w ankiecie, przyznał, że propozycję matrymonialną złożył w wyznaczonym przez kobietę terminie. Ona po prostu dała mu deadline. Gdyby nie zapytał "czy zostaniesz moją żoną" do określonego dnia, miałby 75 proc. szansy, że jego związek się skończy.

Ale uwaga! Równie ważne jak kiedy się oświadczyć, jest również jak to zrobić. Badania wykazały, że panom jest bardzo trudno sprostać oczekiwaniom swoich wybranek, a 42 proc. nie widzi problemu, by złożyć z tego powodu reklamację.