W KINACH

Pokuta, reż. Joe Wright, wyst. Keira Knightley, James Mcavoy

To jedna z najbardziej oczekiwany premier sezonu. "Pokuta” ma już Złoty Glob dla najlepszego dramatu I będzie walczyć o siedem Oscara. To film o zaprzepaszczonej szansie na miłość. Podczas, gdy w powietrzu unosi się cień II wojny światowej, Briony Tallis i jej rodzina żyją bezpiecznie, otoczeni bogactwem w swojej olbrzymiej wiktoriańsko-gotyckiej posiadłości. Pewnego upalnego dnia 1935 roku mieszanka męczącego gorąca i długo skrywanych emocji powoduje, że w domu zaczyna tworzyć się złowieszcza, pełna zagrożenia atmosfera. Młodziutka Briony, aspirująca pisarka, jest dziewczyną z bardzo żywą wyobraźnią. Na skutek serii katastrofalnych nieporozumień, oskarża Robbiego Turnera, syna gospodyni i kochanka swojej siostry Cecylii o zbrodnię, której nie popełnił. Oskarżenie niszczy miłość Robbiego i Cecylii i burzy spokój całej rodziny…

Królowie nocy, reż. James Gray, wyst. Eve Mendes, Robert Duvall, Joaquin Phoenix

Nocne życie, nieczyste interesy, rosyjska mafia. Na tym tle rozgrywa się konflikt dwóch braci, z których jeden należy do przestępczego półświatka Nowego Jorku, a drugi to uczciwy i wierzący w sprawiedliwość policjant. Bobby Green menadżer legendarnego klubu nocnego El Caribe na brooklińskiej Brighton Beach, zmienił nazwisko, aby ukryć swe powiązania z rodziną, która od wielu pokoleń zasila szeregi nowojorskiej policji. Dla Bobbiego każda noc to szalona impreza, spotkania z przyjaciółmi, klientami i taniec ze swoją piękną portorykańską dziewczyną, Amandą. Jest jednak 1988 rok i w Nowym Yorku rozkwita handel narkotykowy. Bobby stara się zachować przyjazny dystans wobec rosyjskiego gangstera, który działa w jego klubie. Ma poważne problemy ponieważ przestępcę namierzył właśnie jego brat, Joseph, energiczny oficer nowojorskiej policji oraz ojciec, Burt, zastępca naczelnika policji…

Telenowela, reż. Pernille Fischer Christensen, wyst. Trine Dyrholm

Charlotte właśnie zostawiła swojego wieloletniego chłopaka Kristiana i wprowadziła się do nowego mieszkania. Teraz żyje sama pośród kartonowych pudeł i gołych ścian, spędzając noce z przypadkowymi mężczyznami. Nie chce z nikim nawiązywać bliższych kontaktów; po jednorazowych przygodach rezygnuje z dłuższej znajomości. Piętro niżej mieszka transseksualna Veronica. Całymi dniami ogląda ze swoim pieskiem amerykańskie telenowele, maluje usta błyszczykiem i goli wszelkie ślady męskości ze swojej twarzy i nóg. W jej mieszkaniu również roi się od mężczyzn. Przychodzą tu by za 500 koron spełnić swoje seksualne fantazje. Pewnego dnia w wyniku niespotykanego zbiegu okoliczności dochodzi do niewyobrażalnego romansu.

Wyspa dinozaura, reż. Reinhard Klooss i Holger Tappe

Po żółwiu Franklinie i śpiewających wiewiórkach kolejna postać z dziecięcych bajek trafia na duży ekran. "Wyspa dinozaura" to film obowiązkowy dla dzieci poniżej 10. roku życia. Tytułowego dinozaura wymyślił w latach 60. pisarz Max Kruse, a książeczki o jego przygodach cieszyły się powodzeniem na całym świecie, choć nie w Polsce. Być może premiera filmu pomoże to nadrobić. Dyzio jest tak naprawdę dyzozaurem, czyli brakującym ogniwem między dinozaurami a współczesnymi zwierzętami. Twórcą tej teorii jest Profesor Tiberton zamieszkujący egzotyczną wyspę, gdzie pewnego dnia trafia Dyzio. To miejsce szczególne, naukowiec założył szkołę, w której zwierzęta uczą się mówić, wszystkie gatunki żyją w idealnej symbiozie, a morsy śpiewają głosem Louisa Armstronga. Niestety, lokalna Arkadia sąsiaduje z królestwem władanym przez niejakiego Pomponiusza, znudzonego sybarytę, który na wieść o pojawieniu się na wyspie nowego stwora, postanawia dołączyć go do swojej myśliwskiej kolekcji.

KSIĄŻKI:

Dedykacja, Nicola Kraus, Emma McLaughlin, Znak

Minęło kilkanaście lat od dnia, w którym Jake Sharpe zniknął z życia Kate. Bez słowa komentarza. Wkrótce jego nazwisko zaczęło pojawiać się w rubrykach kolorowej prasy, jego piosenki zdobywały czołowe miejsca na listach przebojów, a twarz świeciła z plakatów rozwieszanych w mieście i sypialniach nastolatek. Równie popularne były teksty Jake’a otwarcie opowiadające o pikantnych szczegółach, które Kate wolałaby wymazać z pamięci.

Któregoś dnia media zapowiadają przyjazd gwiazdora do rodzinnego Vermont. Kate nie może zaprzepaścić szansy na zemstę - kreśli jej plan, wskakuje w pierwszy samolot i… z zaskoczeniem uzmysławia sobie, że stara miłość to coś więcej niż tylko sezonowy hit.

Cena: 29 zł

W pułapce miłości, Esther Freud, Sonia Draga

Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Odkrywając kolejne romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice Larę ogarnia coraz większa ciekawość, coraz większe pożądanie i coraz większe przerażenie.

Prawnik Elle Woods, Amanda Brown, Albatros

Napisana w konwencji komedii obyczajowej powieść, na podstawie, której powstał film Legalna blondynka z Reese Witherspoon w roli tytułowej. Elle Woods, studentka Uniwersytetu Południowej Kalifornii ? kreatywna, przebojowa, szalona blondynka, jest bez reszty zakochana w swoim chłopaku ? Warnerze Huntingdonie III. Wydaje się, iż zaręczyny są blisko, ale Warner niespodziewanie oświadcza, że przenosi się na prestiżowy Uniwersytet Stanforda, by studiować prawo. Elle, niestety, nie spełnia jego kryteriów na żonę przyszłego adwokata. Ale Elle nie zamierza się poddać... Po zdaniu egzaminów kwalifikacyjnych, wraz ze swoim ukochanym psem wyrusza za byłym narzeczonym. Czy istnieje bardziej nieodpowiednie miejsce dla pełnej życia blondynki, niż nudna prawnicza uczelnia? I czy prawnicza uczelnia jest przygotowana na spotkanie z wystrzałową panną Woods?

Cena: 25,90 zł

Drobny kłopot, Mark Hadron, Świat Książki

Pewnego dnia George, świeżo upieczony emeryt, odkrywa znamię na skórze i nikt go nie przekona, że to nie jest rak. Odkrywa też, że jego żona ma romans, córka chce poślubić nieodpowiedniego mężczyznę, a syn jest gejem... George popada w głęboki kryzys nerwowy, co nieoczekiwanie pozwala mu nabrać dystansu do wszystkich problemów, a nawet je zrozumieć! Brawurowa opowieść o ludziach, którzy oddalili się od siebie tak bardzo, że mogą już tylko się zbliżyć.

Cena: 29 złMUZYKA NA CD:

Po polsku o miłości (2 CD), różni wykonawcy

dwupłytowy album z polskimi piosenkami o ……Miłości. Miłość…. jest jak kobieta, jak księżyc ..raz pochmurny, raz pogodny pośród gwiazd…. Na krążku odnaleźć mozna utwory prawie już zapomniane przez stacje radiowe, nagrania sprzed lat lecz do dziś uchodzące za najcieplejsze i najładniejsze piosenki o miłości. Na albumie znajdziecie Państwo również aktualne hity proponowane przez mega gwiazdy polskiej sceny. W rolach głównych wystepują: Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Justyna Steczkowska, Brodka, Urszula, Edyta Górniak, Anna Serafińska, Various Manx, Ania, Anna Maria Jopek, Basia Stępniak-Wilk, Goya, Kasia Rodowicz, Maria Peszek, Renata Przemyk, Patrycja Kosiarkiewicz, Farba, Ada Gostkowska, Anita Lipnicka, Karolina Kozak

Cena: 44,90 zł

Mary J. Blige, Growing Pains, Universal Music Polska

Najnowszy album Mary J. Blige, to szesnaście premierowych kompozycji, wyprodukowanych m.in. przez The Neptunes, Stargate oraz duet Dre & Vidal. Płytę promuje singel "Just Fine".

Alicia Keys, Miss Keys

Po ty, jak ubiegłoroczny album "As I Am" w USA kupiło 3 miliony osób, nowojorska wokalistka postanowiła pójść za ciosem. "Miss Keys" to zbiór remiksów jej największych hitów, które powstały przy współpracy m.in. Nasa, Busta Rhytmes, Kanye Westa i Angie Stone. na deser kołyszący cover piosenki "Killing Me Softly".

Cena: 79,99 złDVD:

Nigdy nie będę Twoja

Dowcipna i romantyczna opowieść o tym, jak Matka Natura może namieszać w ludzkim życiu

Młoda kobieta (Michelle Pfeiffer) zakochuje się po raz kolejny. Tym razem w młodszym od siebie mężczyźnie (Paul Rudd). W tym samym czasie jej córka (Saoirse Ronan) zakochuje się również. Po raz pierwszy w życiu. Co z tego wyniknie?

Po prostu razem

Historia przyjaźni, która zamienia się w miłość i nieśmiałej miłości, która ewoluuje w stronę pewnej siebie lojalności. To film o tym, że razemest lepiej niż osobno.

To film o ludziach złąpanych w tym momencie życia, kiedy trzeb asię powoli decydować, którą drogę wybrać. Nie mają pojęci ana jaki wariant się zdecydować: radość singla, czy szczęście przykładnego ojca rodziny? Jeszcze szaleństwo czy może już tylko święty spokój?

Cena: 49,99 zł

AUDIOBOOKI

Złodziej twarzy, Jacek Dąbała, czyta Włodzimierz Press, Storybox

Dynamiczna, napisana w filmowym stylu powieść scenarzysty i wieloletniego dziennikarza telewizyjnego!

Powieść sensacyjna o chirurgu plastycznym i jego pięknej żonie, której twarz zostaje oszpecona w wypadku lotniczym. Mąż decyduje się na morderstwo przypadkowej dziewczyny, aby dokonać przeszczepu. Uciekając przed prokuratorem małżeństwo wiąże się ze światem przestępczym.

Cena: 12 zł

Gorący lód, Tomasz Jastrun, czyta Mariusz Bonaszewski

"Seks w biegu nie daje szansy na celebrację a bez celebracji nie ma uczucia". (T. Jastrun)

Debiut prozatorski Tomasza Jastruna, poety, eseisty, krytyka litearckiego i reportera. 29 opowiadań skupionych wokół erotyki, seksu i miłości. Świat oglądany od strony mężczyzny. Pisane wyrazistym, prostym i oszczędnym językiem. Rozpięte pomiędzy powagą, a zabawą, kpiną i żartem.

Cena: 12 zł

WYDARZENIA:

Koncert Ewy Bem, 11.02., Teatr Polonia (ul. Marszałkowska 56), godz. 19.30, cena biletu: 70 zł

Usłyszymy piosenki o miłości

Walentynkowe hity w katowickim Spodku, 14.02. Al. W. Korfantego 35, godz. 18.00, cena biletu: 50 zł

Wystąpią m.in. Doda, Łzy, Mezo, Kasia Wilk, a zatańcza gwiazdy z programyu "You Can Dance".

Koncert walentynkowy zespołu LADY PANK, 14.02, warszawski klub Stodoła