Kobiety oczekują od mężczyzn poświęceń, same chcą dawać z siebie mniej

Reklama

W pytaniu o to, kto powinien częściej podróżować, aby odwiedzić partnera, większość kobiet i mężczyzn uznała, że powinna być to ta osoba, która ma więcej czasu (55% kobiet i 57% mężczyzn). Na drugiej pozycji znalazł się… mężczyzna (wskazało go aż 32% Polek i 23% Polaków). Kolejna odpowiedź to osoba lepiej sytuowana (16% kobiet i 12% mężczyzn). Na ostatnim miejscu znalazła się odpowiedź, że to kobieta powinna częściej podróżować. Uważa tak 3% mężczyzn i… 0% kobiet.

Polacy wolą się przeprowadzić, niż trwać w związku na odległość

Mimo negatywnego podejścia do związków na odległość, 91% mężczyzn i 87% kobiet przyznało, że mogłoby rozważyć przeprowadzkę do innej miejscowości, aby być ze swoim partnerem/partnerką.

W pytaniu o to, co jest najtrudniejsze w byciu w związku na odległość, respondenci za pomocą skali od 1 do 7 mieli ocenić, jak trudne są poszczególne elementy składające się na tego typu związek. Odpowiedzi ułożyły się następująco:

Skala 1-7, odpowiedzi, które uzyskały w ocenie 7 (w związku na odległość odbierane są jako wyjątkowo trudne) KOBIETY MĘŻCZYŹNI
Tęsknota 71% 53%
Brak codziennych spotkań 56% 48%
Brak częstych kontaktów seksualnych 34% 33%
Koszta związane z podróżowaniem 41% 18%
Planowanie spotkań 31% 18%
Zazdrość 28% 20%
Brak wspólnych przyjaciół 26% 12%
Ludzie nie wierzą, że jesteś w związku 22% 16%