Czy wygląd ma znaczenie?

Reklama

Przeprowadzone badanie ujawnia, że Polki nadal wierzą w starą maksymę "w sukience do sukcesu". W dzisiejszych czasach ma ona jednak inne znaczenie. Nie chodzi o to, jak widzą kobiety inni, a o to, jak one czują się we własnej skórze. Okazuje się, że styl jest dla płci pięknej ważną częścią ich osobowości - 74% Polek zgadza się ze stwierdzeniem, że to jak wygląda jest częścią tego, kim są. Aż 4 na 5 kobiet przyznają również, że zawsze starają się wyglądać dobrze. Atrakcyjny wygląd ma bowiem bezpośrednie przełożenie na poczucie pewności siebie – uważa aż 85% z badanych.

- Kobiety od zawsze przykładały wagę do wyglądu, ale nasze badanie dowiodło, że nie robią tego z próżności lub chęci sprostania stereotypom piękna. Powody są dużo bardziej osobiste - to sposób na to, by poczuć się silnymi, pewnymi siebie i nie do zatrzymania w tym, co chcą osiągnąć - podkreśla Anna Deneka, Brand Manager marki Compeed®.

Wśród najczęściej wymienianych rzeczy, które sprawiają, że kobiety czują się "nie do zatrzymania", jest fryzura (65%), dopasowany do osobowości strój (63%), makijaż (58%), zadbane dłonie (56%) oraz buty na wysokim obcasie (33%).

Ponad połowa ankietowanych Polek przyznaje, że to właśnie dzięki szpilkom czuje się kobieco, atrakcyjnie i elegancko. W opinii kobiet są one idealne niemal na każdą okazję. 62% kobiet wybiera buty na wysokim obcasie, gdy idzie na romantyczną kolację. Na ważne spotkanie w pracy zakłada je 55% Polek, a 41% kobiet gdy chce komuś zaimponować.

Sekrety kobiecej torebki

Tak samo jak szpilki, pewności siebie potrafi dodać kobiecie także torebka, a dokładniej jej zawartość, która jest zapisaną w kobiecym DNA potrzebą bycia gotową na wszelkie wyzwania. Znajduje się w niej więc cały "pakiet urodowy": szminka lub błyszczyk (62% kobiet ma ją przy sobie każdego dnia), lusterko (51%), szczotka (50%), krem do rąk (42%) oraz kosmetyki do makijażu oczu (24%). Dzięki temu nawet najbardziej zabiegana bizneswoman i mama w chwilę potrafi przemienić się w gwiazdę wieczoru. W damskiej torebce znajdziemy również: chusteczki higieniczne (87%), długopis (86%), tabletki przeciwbólowe i awaryjne plastry, co sprawia, że kobiety są gotowe na każdą ewentualność.

- Tak wyposażona torebka daje poczucie pewności, że niezależnie od tego co czeka nas, kobiety, w ciągu całego dnia, będziemy w każdej chwili gotowe na nowe wyzwania. Wystarczy delikatnie poprawić usta pomadką lub zakleić bolące pęcherze, by znów poczuć się komfortowo i przejść do działania – dodaje Anna Deneka.