Do pierwszego spotkania między osobami, które poznają się online, dochodzi najczęściej już w pierwszym miesiącu znajomości. Oczywiście są wyjątki, ale zwykle do umówienia się na randkę wystarczy kilka do kilkudziesięciu wymienionych wiadomości i już pokusa spotkania się jest na tyle duża, żeby para umówiła się na kawę czy spacer. Jakie są przemyślenia po konfrontacji wyobrażeń z realiami?

Reklama

Okazało się, że zaledwie 10% ankietowanych przyznało, że rzeczywistość pokryła się z ich wyobrażeniami na temat osoby poznanej za pomocą portalu.

- Trzeba przyznać, że to niewiele - komentuje wyniki Ewelina Jasik, autorka książki "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość?". - Rodzi się zatem pytanie, czy zasiadając przez komputerem mamy już tak ugruntowane wyobrażenie na temat naszej ewentualnej drugiej połówki, że zawsze konfrontacja face to face będzie rodziła mniejsze lub większe rozbieżności - dodaje.

27% ankietowanych w ogóle nie zastanawiała się nad tym dysonansem. Może jednak są obszary, w których pozostawiamy miejsce na elastyczność, kompromis i akceptację pewnych niezgodności? Czy raczej oznacza to, że logując się na portalu kojarzącym pary nie mamy jasno określonych kryteriów odnoście naszych preferencji?

Tych, którym rzeczywistość zupełnie nie przypominała obrazu osoby poznanej w Internecie, było 23%. Użytkownicy portalu wskazali także, że poza Internetem w 23% przypadków zupełnie nie zaiskrzyło pomiędzy poznanymi. Takich relacji zazwyczaj nie ma sensu "przeciągać" w czasie i łudzić się wzajemnie. Idealnie złożyło się w 17% przypadków, którym partner/ka wyklikana w Internecie podobała się jeszcze bardziej w rzeczywistości, niż online. Ekspertka twierdzi, że w tych przypadkach na powodzenie nowej relacji wpłyną pozytywnie zarówno relacje wypracowane między sobą w sieci, a także energia jaka się między tymi osobami wytworzyła na spotkaniu.

- Interpretując te dane, optymistycznie stwierdzam, że wiele znajomości internetowych ma szansę przerodzić się w satysfakcjonujący obie strony związek. Dobra rada dla wszystkich użytkowników portali randkowych: bądźcie autentyczni i szczerzy w swoich opisach i rozmowach w sieci, bo w rzeczywistość zweryfikuje każde kłamstewko - podsumowuje Ewelina Jasik.