Współczesne Polki to kobiety wyjątkowe, które z klasą i wdziękiem przebiegają na wysokich obcasach życiowy maraton pomiędzy pracą a domem z przystankami na bycie przyjaciółką, powierniczką sekretów, córką, czy dobrą sąsiadką. Są nie do zatrzymania i perfekcyjne w swojej wielozadaniowości, bo przez lata wypracowywały model, który łączy zachodnie postrzeganie kobiety sukcesu z obrazem najtroskliwszej polskiej pani domu. Raport Compeed® „Kobiety nie do zatrzymania” wykazał, że aktywność zawodowa i kariera, która jest ważna dla 62% Polek, idzie w zgodnej parze z życiem rodzinnym, które jest głównym priorytetem aż dla 82%. To dzięki ambicji (jako jedną ze swoich głównych cech wymieniło ją 62% respondentek), potrzebie doprowadzania wszystkiego do końca (82%), świetnej organizacji (73%) i zmotywowaniu (70%) z powodzeniem łączą one każdego dnia, ż 50 życiowych ról!

Reklama

- To badanie pokazuje, że kobiety XXI wieku zrywają ze stereotypami zmęczonych i przepracowanych mam lub zestresowanych bizneswoman. Współczesne Polki są pełne ambicji i zapału, łączą karierę z rodziną pamiętając przy tym, by pozostać sobą. Są jednocześnie bardzo zdecydowane i zmotywowane, a przy tym wciąż delikatne i kobiece. Są kobietami nie do zatrzymania, które świetnie sobie radzą w realiach współczesnego świata – powiedziała Brand Manager Compeed®, Anna Deneka.

Jak wynika z raportu, Polki świetnie sobie radzą z zajmowaniem się kilkoma rzeczami na raz. Wielozadaniowość to cecha, którą dostrzega w sobie 76% kobiet i właśnie dzięki spełnianiu wielu obowiązków jednocześnie, aż 73% z nich czuje się ważna i potrzebna. Co więcej, ten sam odsetek kobiet mimo codziennego zabiegania zachowuje równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Prawdopodobnie udaje im się to dzięki temu, że planują wszystko naprzód (75%) i starają się być elastyczne (76%).

I tak wychodząc z domu zrzucają kostium idealnej matki Polki, zakładają ukochane szpilki, by z podniesioną głową i kobiecą postawą godną przebojowej kobiety XXI wieku ruszyć na podbój zawodowych meandrów. Aż 62% kobiet, które wzięły udział w badaniu przyznało, że właśnie ta sfera życia i rozwój kariery stanowi dla nich ważny element codzienności. 37% kobiet jest też zdania, że pracuje jedynie po to, by zdobyć środki na życie. Co ciekawe, kobiety, które na co dzień noszą wysokie obcasy, wskazywały tę odpowiedź dużo rzadziej (29%), dostrzegając w swojej pracy coś więcej niż obowiązek i źródło dochodu.

W życiu prywatnym Polki wyróżniają się empatią. Są dobrymi przyjaciółkami, które chętnie wysłuchują problemów znajomych (75%), wspierając ich w trudnych chwilach (67%).Są również niezastąpionymi powierniczkami sekretów (53%). Troszczą się o przyjaciół, rodzinę, a także dom robiąc codziennie zakupy, gotując i sprzątając. I to wszystko w ciągu 24 godzin!