Osoby szukające miłości przez Internet zapytane o to, dlaczego korzystają z tej formy poznawania nowych osób, najczęściej odpowiadają, że sieć gwarantuje im duży wybór potencjalnych partnerów, dzięki czemu mają możliwość znalezienia osoby o tych samych wartościach i celach życiowych. Wielu użytkowników portali randkowych jako główny powód obecności na portalu wskaże brak możliwości poznawania nowych osób w kręgach, w których się obracają. Ci bardziej zamknięci w sobie stwierdzą, że to tak samo dobra forma poznawania ludzi jak każda inna. Jednak co z emocjonalną stroną szukania? Żadna para, która już się znalazła, nie będzie opowiadała historii poznania się mówiąc o dużym wyborze partnerów czy braku czasu na poszukiwania. Zakochani podkreślą wyjątkowość sytuacji, to „coś” co przekonało ich do partnera, wiarę w to, że ktoś na nich czekał, że tylko musieli znaleźć tę osobę.

Reklama

Portal Przeznaczeni.pl sprawdził, jaki jest poziom wiary w znalezienie miłości online. Aż 69% szukających wierzy, że poznanie miłości życia przez Internet jest możliwe. Niedowiarków, którzy zaznaczyli odpowiedź – ‘nie wiem’ zebrało się 24%. Jedynie 7% szukających nie wierzy w znalezienie miłości życia za pośrednictwem Internetu. Na pytanie zadane nieco inaczej – czy wierzysz, że Ty możesz znaleźć miłość życia w Sieci, odpowiedzi także wskazały na wysoki poziom zaufania co do skuteczności tego sposobu szukania. 20% szukających nie wie, czy jest to możliwe w ich przypadku. Raczej nie wierzy 17%, przy czym jest jedynie 2% skrajnych niedowiarków, którzy zdecydowanie nie wierzą w miłość, która ich czeka po zalogowaniu. 61 % wierzy, że i w ich przypadku Internet okaże się skuteczny. Pewnych jest 14% odpowiadających, a 47% uważa, że w ich przypadku jest to raczej możliwe.

- Wyniki ankiety w końcu przełamują stereotyp Internetu jako miejsca, w którym można znaleźć jedynie szybkie i przelotne znajomości - wyjaśnia Grzegorz Kordek, ekspert ds. relacji damsko-męskich wyjaśnia. - Obojętnie, czy ludzie się przyznają do tego, czy nie, to każda osoba chce kochać, być kochaną, iść z kimś przez życie i taki jest główny cel osób obecnych na portalach randkowych. Dzisiejsze pokolenie trzydziestoparolatków słyszało od rodziców – w klubie nie poznasz nikogo wartościowego, szukaj przez znajomych, w pracy. Obecnie łatka miejsca, w którym nie ma osób nastawionych na szukanie wartościowych i trwałych relacji, została przypięta do Internetu. Bardzo dobrze, że badania potwierdziły, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej - kończy.