Ankieta przygotowana została przez serwis randkowy eDarling przy współpracy ze specjalistami od wystroju wnętrza z firmy Westwing. Celem była chęć odkrycia, jaki styl imponuje singlom, co podoba im się najbardziej, a co odstrasza w mieszkaniu. Dzięki ankiecie możemy się także dowiedzieć, co mówi wystrój mieszkania o osobie.

Reklama

Pomyśl o tym, jakie chcesz wywrzeć wrażenie

Marzysz o tym, żeby spotkać na swojej drodze miłośnika domowego ogniska, ale zamiast tego trafiasz na nawiedzonego pasjonata sztuki (bądź odwrotnie). Być może to znak, że Twoje mieszkanie wysyła błędne sygnały. Okazuje się, że dla singli jego wystrój jest jednym z ważnych czynników przy ocenie Twojej osobowości.

Styl glamour, (czyli akcenty metaliczne, bogate tekstury i paleta głębokich barw) okazał się popularny wśród 22% singli. Zdaniem ankietowanych, którym przypadł on do gustu - osoba, która lubi taki wystrój jest prawdopodobnie miłośnikiem kultury i sztuki, musi być też stylowa i modna. To zdecydowanie wybór tych, którzy cenią sobie luksus i którym nie przeszkadza odrobina przepychu.

Z kolei single marzący o domowym ognisku i rodzinie preferują styl rustykalny (naturalne barwy i materiały, drewniane elementy, swojskość i przytulny klimat). Tenże styl przypadł do gustu prawie 30% ankietowanym, którzy uważają, że osoba mieszkająca w takim wnętrzu musi być rodzinna i ciepła oraz kocha naturę.
Im bogatsze wyposażenie (domowej biblioteki), tym lepiej

Już Cyceron mówił o tym, że „pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”, okazuje się, że podobnie myślą osoby, które wzięły udział w ankiecie. Dlatego, jeśli chcesz komuś zaimponować, koniecznie zadbaj o zasoby swojej biblioteki domowej, gdyż aż dla 40% singli to właśnie dobrze zaopatrzona półka z książkami może sprawić, że potencjalny partner lub partnerka wydadzą im się atrakcyjniejszymi.

Co jeszcze sprawi, że mieszkanie przyciągnie uwagę osoby, z którą się umawiasz? Według co trzeciej osoby będzie to obecność zdjęć rodziny i przyjaciół w mieszkaniu. Poza tym warto też skupić się na wyposażeniu kuchni, która okazuje się być również bardzo ważnym elementem. Okazuje się, że jest ona istotna aż dla 27% ankietowanych singli.

Podsumowując, jeśli urządzisz swoje mieszkanie tak, by było przytulne, nie brakowało w nim osobistych akcentów – masz szansę na to, że Wasza znajomość nie skończy się po pierwszej wizycie w Twoim domu. I jeszcze jedno: dla 26% ankietowanych mapy oraz pamiątki z podróży w mieszkaniu sprawią, że wydasz się osobą atrakcyjniejszą!

Odmienne gusta pań i panów

Kobiety, które pragną zaimponować nowemu partnerowi, powinny pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy: prostota jest kluczem do sukcesu. Ankietowani panowie odpowiedzieli, że zdecydowanie odrzuca ich bałagan w czyimś mieszkaniu, poza tym nie przepadają również za tzw. hasłami motywującymi wypisanymi na samoprzylepnych karteczkach i porozwieszanymi w każdym kącie. Aż 45% mężczyzn odstrasza również obecność pluszaków w mieszkaniu.

Reklama

Panowie, którzy nie chcą odebrać sobie szans na kolejną randkę powinni wiedzieć: kobiety nie przepadają za pustym mieszkaniem, w którym jedynym elementem imitującym mebel jest materac. Aż dla 44% pań brak mebli jest największym czynnikiem odstraszającym.

*Źródło: 282 Użytkowników eDarling.pl, 61% kobiet i 39% mężczyzn, ankieta „Tam dom Twój, gdzie serce Twoje” przeprowadzona przy współpracy z Westwing