Pierwsza randka jest jak egzamin. Poznajemy się, oglądamy i oceniamy pod kątem fizycznej i mentalnej atrakcyjności. Uważnemu obserwatorowi nie umknie żaden szczegół. Nie ma co ukrywać: zostaniemy poddani wnikliwemu i czasem ostatecznemu osądowi. Od nas samych zależy jednak, czy weryfikację przejdziemy pozytywnie.

Reklama

Jakie osoby zostaną skreślone z listy kandydatów na partnera? 37% pań wskazuje na brak kultury. Osoby bez manier, bez t.zw. obycia i taktu, z „kwiecistym językiem”, brakiem ogólnej orientacji w zasadach savoir–vivre, nie mające nic ciekawego do powiedzenia, odpadają w przedbiegach. Bon ton, kindersztuba doskonale świadczą o nas - o wartościach wyniesionych z domu, a także o naszej klasie, i takcie i edukacji. Kulturalni single mają duże szanse na związek, ważne jednak, by ich wysoka kultura pokazywała nasz naturalny, niewymuszony sposób bycia, i nie była pozą.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!!!

Jak płachta na byka, na kobiety, zadziałają erotyczne przechwałki potencjalnego partnera. 27% pań nie ma zamiaru wiązać się z Don Juanem. Zbytnia szczerość może też spowodować, że mężczyzna będzie postrzegany, jako zwykły podrywacz, ktoś niestały w uczuciach, lekkoduch. Lepiej, żeby panowie pikantne opowieści o młodzieńczych podbojach pozostawili dla kolegów. Dżentelmen nigdy nie opowiada o intymnych szczegółach swojego związku.

Niezadbane paznokcie lub włosy także nie umkną uwadze pań. Niestety, brak dbałości o czystość i staranny strój przekłada się na ogół obrazu danej osoby. Prawie 13% w takim przypadku nie będzie chciało ponowić spotkania.

Panie nie chcą także wiązać się ze skąpcami. Aż 10% z nich mówi zdecydowane „nie” sknerusom i za nic ma teorię, że w nowoczesnych związkach każdy płaci za siebie. Kobiety są raczej zgodne co do tego, że jeśli to mężczyzna zaprasza, a kobieta nie okaże z wyraźnej chęci do podzielenia się rachunkiem, dżentelmen powinien nonszalancko i z uśmiechem powiedzieć "ja stawiam".

Jaki jest więc przepis na sukces na pierwszej randce? Poświęcenie partnerce uwagi, pokazanie klasy i taktu. Erotyczne przechwałki i skąpstwo definitywnie przekreślą szanse na kolejne spotkania.